Go Map نقشه

درخواست تعویق ارسال واكسن كروناویروس شركت آمریكایی به سازمان غذا و دارو

درخواست تعویق ارسال واكسن كروناویروس شركت آمریكایی به سازمان غذا و دارو

نقشه درخواست تعویق ارسال واكسن كروناویروس شركت آمریكایی به سازمان غذا و دارو


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از فیرس فارما، کارشناسان از شرکت فایزر خواستند که حداقل تا اواخر نوامبر صبر کند و سپس واکسن خودرا برای تایید به سازمان غذا و داروی آمریکا ارسال نمایند. این امر به پژوهشگران فرصت کافی می دهد تا حداقل دو ماه اطلاعات ایمنی را بعد از آنکه شرکت کنندگان دوز دوم واکسن را دریافت نمودند، جمع آوری و بررسی نمایند. شرکت فایزر نیز به نوبه خود گفته انتظار دارد تا اختتام ماه اکتبر از عملکرد برنامه خود باخبر شود.
متخصصان گفتند: برای موفقیت، مردم باید نهایت اعتماد را به واکسن و علم پشت آن داشته باشند. ارسال درخواست برای مجوز استفاده اضطراری پیش از دستیابی به این استاندارد، اعتماد عمومی را به شدت از بین می برد و کوشش برای دستیابی به واکسیناسیون گسترده را به تعویق می اندازد.
از روز دوشنبه برای آزمایش مرحله سه شرکت فایزر بیش از ۳۵ هزار شرکت کننده ثبت نام کرده بودند و بیش از ۲۴ هزار نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت نمودند. این شرکت می خواهد حدود ۴۴ هزار نفر را برای این آزمایش ثبت نام کند.
سخنگوی شرکت فایزر اظهار داشت که این شرکت برای نظر متخصصان ارزش قائل است و از اظهارنظر آنها بسیار سپاسگزار است و این شرکت متعهد به ارائه اطلاعات کافی برای کارایی و ایمنی برای کمک به سازمان غذا و دارو در تعیین بهترین مکانیسم نظارتی برای در دسترس قرار دادن واکسن در میان مردم است.
شرکت "بایو ان تک" پلت فرم واکسن آران ای پیام رسان را که این دو شرکت در حال توسعه هستند، ایجاد کرد و فایزر نیز با همکاری متخصصان زیست فناوری خود به تحقیق و توسعه، تولید و توزیع واکسن کمک کرد.
دو شرکت "فایزر" و "بایو ان تک"از جمله شرکت های تولیدکننده واکسن کووید-۱۹ هستند که در اوایل این ماه تعهدنامه ای را در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن امضا کردند و گفتند که در طول روند تحقیق و توسعه واکسن هیچ قانون و تعهدی را زیر پا نخواهند گذاشت. علاوه بر این دو شرکت، شرکت هایی همچون شرکت آمریکایی جانسون و جانسون، نواواکس، مرک، مدرنا، آسترازنکا، گلاکسواسمیت کلاین و سانوفی نیز این تعهدنامه را امضا کرده اند.
منبع:

1399/07/08
13:45:19
5.0 از 5
1772
تگهای خبر: فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ