Go Map نقشه

یك شركت آمریكایی وارد مرحله نهایی آزمایشات واكسن كرونا ویروس می شود

یك شركت آمریكایی وارد مرحله نهایی آزمایشات واكسن كرونا ویروس می شود

شركت داروسازی آمریكایی ˮنواواكسˮ(Novavax) وارد مرحله نهایی آزمایشات واكسن كرونا ویروس می شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، شرکت نواواکس که تابحال واکسنی به بازار عرضه نکرده است، آزمایش فاز ۳ واکسن کروناویروس خویش را در انگلستان شروع کرده است و مقرر است در ماه اکتبر هم این آزمایشات را در ایالات متحده انجام دهد.
این شرکت روز پنجشنبه اظهار داشت که مراحل نهایی آزمایش واکسن ویروس کرونا را در انگلستان شروع کرده و مقرر است ماه آینده آزمایشات این واکسن در ایالات متحده آغاز شود.
نواواکس که یک شرکت داروسازی مستقر در ایالت مریلند آمریکاست و هیچگاه واکسنی را به بازار عرضه نکرده است، در ماه ژوئیه برای تولید واکسن آزمایشی خود که نتایج آن در آزمایشات بالینی اولیه امیدوارکننده بود، با دولت فدرال به توافق ۱.۶ میلیارد دلاری رسید.
انتظار می رود در این مطالعه جدید که بعنوان آزمایش فاز ۳ شناخته می شود، ۱۰ هزار نفر در انگلستان ثبت نام کنند. نیمی از داوطلبان دو دوز واکسن آزمایشی را با فاصله ۲۱ روز دریافت خواهند کرد و باقی هم دارونما دریافت می کنند. هدف آزمایش این است که واکسن حداقل ۶۰ درصد موثرتر از دارونما باشد.
باآنکه نواواکس ماه ها از پیشتازان مسابقه توسعه واکسن عقب است، اما متخصصان از آزمایش واکسن آن بسیار هیجان زده هستند؛ چونکه نتایج مطالعات اولیه بسیار امیدوارکننده بود. بدن میمون هایی که توسط واکسن این شرکت واکسینه شده اند، محافظت قوی در مقابل ویروس کرونا نشان داده اند و نتایج آزمایشات اولیه ایمنی که اوایل ماه جاری در مجله پزشکی" New England "منتشر شد، نشان داد داوطلبانی که این واکسن را دریافت کرده اند بدن آنها سطح بالایی از آنتی بادی های ضد ویروس را تولید کرده است.
این واکسن را می توان در دمای ۳۶ تا ۴۶ درجه فارنهایت نگهداری کرد که این مورد اجازه می دهد با استفاده از آنچه شرکت بعنوان "کانال های واکسن استاندارد" توصیف کرده، واکسن بین افراد توزیع شود. بعضی از واکسن های جدید بعضی شرکت ها همچون واکسن های فایزر و مدرنا باید در دمای زیر صفر درجه نگهداری شوند. نواواکس هیچگاه واکسنی را با موفقیت به بازار عرضه نکرده است و معامله ۱.۶ میلیارد دلاری آن با دولت فدرال نشان دهنده یک رای اعتماد بزرگ به شرکتی است که از دهه ها قبل وجود داشته، اما از سال قبل با مشکل مالی روبرو بوده است.
این شرکت هم چنین چندی قبل با موسسه هندی "سروم"(Serum) برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ در هند به توافق رسید. پیشبینی می شود که حداقل ۵۰ درصد این مقدار برای تأمین هند باشد. دولت هند اعلام نمود که احتمالا، آزمایش واکسن ساخت این شرکت از اواخر ماه اکتبر در هند شروع می شود. هم اکنون آزمایش بالینی مرحله دوم واکسن شرکت نواواکس در آفریقای جنوبی در حال انجام می باشد. "شورای تحقیقات پزشکی هند"(ICMR) و موسسه "سروم" برای توسعه بالینی واکسن شرکت نواواکس همکاری کرده اند. این آزمایش در نیمه دوم ماه اکتبر، بعد از تولید واکسن توسط موسسه "سروم" صورت خواهد گرفت و توسط موسسه تحقیقات ایدز شورای تحقیقات پزشکی هند هدایت می شود. این دومین واکسنی است که آزمایش بالینی آن برای هند برنامه ریزی شده است.1399/07/04
12:50:23
5.0 از 5
1847
تگهای خبر: بازار , تحقیقات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ