Go Map نقشه
در سازمان پژوهش های صنعتی ایران صورت گرفت

افتتاح پروژه بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپ تراك

افتتاح پروژه بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپ تراك

نقشه: از طرف یكی از شركت های دانش بنیان مركز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران شبیه ساز رانندگی ساخته و امروز طی مراسمی راه اندازی شد.


به گزارش نقشه به نقل از روابط عمومی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طی مراسمی با حضور مهندس خداد غریب پور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دکتر فرهاد یکه یزدان دوست رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و تعدادی از مدیران کشوری پروژه بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپ تراک راه اندازی شد.
این پروژه توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناور سازمان در حال انجام می باشد.
این پروژه با هدف کاهش حوادث با بهره گیری از شبیه ‏ساز در معادن کشور و با بهره گیری از ارتقای خدمات آموزشی معادن، آموزش در شرایط ایمن و کم خطر، آموزش در شرایط وقوع حوادث پیش بینی نشده، کاهش هزینه­ های تعمیر و نگهداری دستگاه ­ها و امکان صلاحیت­ سنجی افراد در شرایط ایمن اجرایی شد.
از مشخصات این شبیه ساز می توان به کابین راننده شامل داشبورد، صندلی راننده، پدال ­های گاز، ترمز هیدرولیک، ترمز برقی و سنسور­های موقعیت پدال­ ها، کامپیوتر کنترلر، کارت­ های بومی، مدارهای واسط الکتریکی و الکترونیکی، فرمان نیرویی جهت بازخورد گشتاور فرمان روی دست کاربر، نمایشگرهای چراغ ­های پشت­ آمپر، عقربه­ های سرعت نما و دور موتور به صورت گرافیکی، سیستم نمایشگر به صورت سه عدد مانیتور ۴۹ اینچ و دسته‏ راهنما و سوییچ خودرو واقعی با عملکرد مشابه است.
این شبیه ساز رانندگی دامپ امکان رانندگی در دو حالت دنده معمولی و اتوماتیک را به کاربرد می دهد، ضمن آنکه مجهز به لرزاننده صندلی در شرایط مختلف برخورد است.
در این طرح همین طور سناریو­های خطرناک هنگام رانندگی در پیت معدن پیاده ­سازی شده، ضمن آنکه امکان تغییر شرایط جوی (برف، باران و لغزنده) در ساعات مختلف شبانه روزی در آن پیش بینی شده است.
در این شبیه ساز قابلیت اضافه کردن محیط‏ های جدید بر حسب نیاز، پیاده ­سازی سناریو­های نقاط کور، امکان ایجاد سناریو توسط کاربر و نرم افزار جانبی طراحی سناریو به صورت نامحدود و قابلیت به روزرسانی پین معدن در مدت زمان کوتاه دیده شده است.
منبع:

1399/07/01
19:45:48
5.0 از 5
2043
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ