Go Map نقشه
با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

به كارگیری پادتن های انسان برای مقابله با یك بیماری نادر دوره كودكی

به كارگیری پادتن های انسان برای مقابله با یك بیماری نادر دوره كودكی

نقشه: گروهی از پژوهشگران آمریكایی تلاش دارند با كمك گروهی از پادتن های انسان، با یك بیماری نادر دوره كودكی مقابله كنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران "مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت"(VUMC)، "دانشگاه پردو"(Purdue University) و "دانشگاه ویسکانسین- مدیسن"(UW–Madison)، "پادتن های مونوکلونال"(monoclonal antibodies) انسان را ایزوله کرده اند تا شاید بتوانند از یک بیماری نادر دوره کودکی که با عفونت تنفسی ویروسی مرتبط می باشد، پیشگیری کنند.
این بیماری معروف به "میلیت فلاسید حاد"(AFM)، نوعی بیماری شبیه به فلج اطفال و بسیار نادر است که ابتدا تب و بیماری تنفسی و سپس ضعف دست ها و پاها را به همراه دارد.
هنوز هیچ درمان خاصی برای میلیت فلاسید حاد وجود ندارد اما پژوهشگران به تازگی توانسته اند ارتباط میان این بیماری را با گروهی از ویروس های تنفسی معروف به "انتروویروس۶۸"(EV-D68) کشف کنند.
پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت، سلول های خون تولیدکننده پادتن را از خون کودکانی که پیش تر به انتروویروس۶۸ مبتلا شده بودند، گرفتند. آنها با ادغام کردن سلول های خون با سلول های "میلوما" (myeloma) توانستند مجموعه ای از پادتن های مونوکلونال را تولید کنند که از عهده خنثی کردن ویروس در بررسی های آزمایشگاهی برمی آیند.


پژوهشگران دانشگاه پردو، ساختار پادتن ها را تعیین کردند و توانستند به نحوه تشخیص آنها و همینطور اتصال آنها به انتروویروس۶۸ پی ببرند. یکی از این پادتن ها توانست از موش های آزمایشگاهی در مقابل بیماری تنفسی و عصبی محافظت کند.
دکتر "جیمز کرو"(James Crowe)، استاد مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما از ایزوله کردن پادتن های انسان که می توانند این ویروس شبیه به فلج اطفال را مهار کنند، بسیار هیجان زده شدیم. این پژوهش ها، بنیانی برای پیشروی آزمایش های بالینی خواهند بود.
"ریچارد کوهن"(Richard Kuhn)، استاد دانشگاه پردو و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: بررسی بیماری های عفونی از سطح مقدماتی و به کارگیری نتایج آنها در مدلهای حیوانی، روش خوبی برای پژوهش است. ما امیدواریم که در آینده بتوانیم پژوهش های خویش را به درمان هایی برای بیماری کودکان تبدیل نماییم.
این پژوهش، در مجله "Science Immunology" به چاپ رسید.1399/04/15
18:14:48
5.0 از 5
2556
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ