Go Map نقشه
رئیس تیم پزشكی پلاسما درمانی:

وجود زیرساخت انجام پلاسمادرمانی در كشورهای اسلامی

وجود زیرساخت انجام پلاسمادرمانی در كشورهای اسلامی

رئیس تیم پزشكی درمان كووید۱۹ با پلاسما درمانی اظهار داشت: هم اكنون زیرساخت های لازم برای پلاسما درمانی در كشورهای اسلامی وجود دارد.به گزارش نقشه به نقل از مهر، دکتر عبدالمجید چراغعلی عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله و رئیس تیم پزشکی درمان کووید۱۹ با پلاسما درمانی امروز در نشست خبری ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با مبحث بررسی روند درمان ویروس کرونا از راه پلاسما درمانی اظهار داشت: وقتی بدن با میکروارگانیسم خارجی برخورد می کند آغاز به مقاومت کرده و به تولید انتی بادی یا پادتن می پردازد.
وی با اشاره به اینکه بدین واسطه در بدن بیمار تلاش می شود که خودش را از بیماری حفظ کند، بیان نمود: درصد خیلی از افراد بهبود پیدا می کنند که این بحث هم در مورد ویروس کرونا وجود داشت.
چراغعلی با اشاره به اینکه بدن هر فرد بعد از حضور ویروس، از روز سوم آنتی بادی تولید می کند، اظهار داشت: پلاسما درمانی یکی از روشهایی است که به فرد برای مقابله با بیماری کمک می نماید که شباهت زیادی با واکسیناسیون دارد.
وی با اشاره به اینکه پس از چین و ایران که پلاسما درمانی را آغاز کردند کشورهای دیگری وارد این عرصه درمانی شدند، بیان نمود: طبق آخرین آمار تابحال ۱۱میلیون نفر در دنیا به کرونا ویروس مبتلا شدند که ۶۰درصدشان بهبود پیدا کرده اند و اینها می توانند عامل نجات مبتلایان به کرونا باشند.
وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی زیرساخت های لازم را برای جمع آوری پلاسما دارند، اظهار داشت: این کشورها می توانند بر مبنای استانداردها به پلاسما درمانی بپردازند.
چراغعلی با اشاره به اینکه پلاسما درمانی جای واکسن را نمی گیرد، اظهار داشت: ولی پلاسما درمانی نتیجه و عملکردی مشابه با واکسیناسیون دارد.
به گفته وی، در پلاسمادرمانی گروههای خونی مهم هستند.
علی عمرانی معاون اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی هم در ادامه نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با مبحث بررسی روند درمان ویروس کرونا از راه پلاسما درمانی اظهار داشت: در نشست های ترویجی این بنیاد به دنبال انتشار یافته های محققان جهان به زبان رسانه هستیم که باید در این خصوص شبکه سازی میان محققان جهان و کشورهای اسلامی انجام بگیرد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا نیاز است شبکه های مختلفی ایجاد شود تا با همکاریهای محققان جامعه از دستاوردهای آنها منتفع شوند، بیان نمود: جوانان و نوجوانان، ظرفیت های علمی کشور ها هستند که با اثر بخش کردن این فعالیت ها با گفتمان سازی، این مسیر برای جوانان میسر می شود.
افزود: بناداریم در نشست های ترویج علم دستاوردهای محققان دنیا و جهان اسلام به زبان رسانه را در اختیار مردم قرار دهیم.

1399/04/13
23:25:54
5.0 از 5
2754
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ