Go Map نقشه

ایران به صف تولیدكنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست

ایران به صف تولیدكنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست

نقشه: فوم آلومینیوم سلول بسته همچون محصولات راهبردی در حوزه مواد است كه یك شركت دانش بنیان موفق به تولید آن شده است.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، برخی مواد و محصولات صنعتی در حوزه فلزات و ریخته گری از اولین اقلامی بودند که شامل محدودیت های تحریمی شدند. این مساله جنبشی خودجوش را در بین فعالان دانش بنیان به وجود آورد تا با بهره گیری از این فرصت، ایران را برای همیشه از وابستگی به بیگانگان در واردات این محصولات بی نیاز کنند. فوم آلومینیومی سلول بسته همچون این محصولات است که با همت فعالان فناور، فناوری تولید آن بومی سازی شد.
کیانوش عسگری مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فوم آلومینیومی سلول بسته همچون محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف شمرده می شود و همین تقاضای بالا در کشور بر اهمیت آن افزوده است. این محصول، فلز آلومنیوم است که از روش ریخته گری به شکل متخلخل تولید می شود. به سبب برخی خاصیت ها از جمله، وزن بسیار پایین، قابلیت جذب بالای انرژی، قابلیت جذب صدا، عایق حرارتی، قابلیت جذب ارتعاش، قابلیت جذب امواج و مقاومت در مقابل اشتعال، این نوع خاص از فلز کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: همین طور این محصول در مقابل خوردگی نیز مقاوم است و با محیط زیست نیز سازگاری دارد. در رده بندی جهانی، این ماده در زمره مواد پیشرفته تلقی شده و جزو ۱۰ ماده نسل فردا شناخته می شود. تعداد کشورهای دارنده دانش فنی این محصول، کمتر از ۱۰ کشور پیشرفته در جهان است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: قیمت محصول تولید شده در ایران تقریباً یک سوم قیمت مشابه خارجی است و همین مسئله موجب شد تا تولید کننده داخلی نسبت به واردکننده از توان رقابتی بالاتری برخوردار باشد. باتوجه به خاصیت های خاصی که دارد، این محصول درصنایع مختلفی مانند صنایع ساختمانی (سبک سازی و مقاومت در مقابل زلزله)، صنایع حمل و نقل، صنعت خودرو و استفاده در درب های ضد حریق و ضد سرقت به کار می آید.


منبع:

1399/04/01
15:21:30
5.0 از 5
3021
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ