Go Map نقشه
با همكاری جهاددانشگاهی استان كرمان و مركز تحقیقات وزارت راه انجام می شود

تدوین آیین نامه ضوابط اجرای سازه های فضاكار

تدوین آیین نامه ضوابط اجرای سازه های فضاكار

نقشه: معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی كشور خبر از تدوین آیین نامه ضوابط اجرای سازه های فضاكار با همكاری جهاددانشگاهی استان كرمان و مركز تحقیقات وزارت راه داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی كشور اظهار داشت: دانشگاه شهید باهنر كرمان و جهاددانشگاهی با یكدیگر در مورد گسترش دانش فنی سازه های فضاكار همكاری های بسیار خوبی داشته اند و امروز ما اعلام آمادگی كردیم كه این دو نهاد با مركز تحقیقات وزارت هم در این خصوص همكاری كنند تا بتوانیم دستورالعمل های طراحی، اجرا و مقاومت این نوع سازه در مقابل زلزله (ضوابط و آئین نامه های آن) را تدوین تا در مركز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی آنرا منتشر نماییم.
دكتر محمد شكرچی زاده در حاشیه هشتمین كنفرانس ملی سازه و زلزله در كرمان، با اشاره به برگزاری این كنفرانس اظهار داشت: استان كرمان یكی از مناطق زلزله خیز كشور است و تعداد زلزله ها و انرژی هایی كه ناشی از این زلزله ها در این مناقط آزاد می شود، قابل ملاحظه است.
وی از زلزله هایی كه در سال قبل در كرمان رخ داده سخن به میان آورد و عنوان كرد: در سال قبل سه زلزله با بزرگای بالای ۶ ریشتر در كرمان و امسال هم زلزله های قابل توجهی در این منطقه به وقوع پیوسته كه نشان داده است باید مهندسی ساختمان سازی و عمران در این منطقه از كشور از آمادگی جدی برای بهبود وضعیت ساختمان ها و به روز كردن دانش و اطلاعات در مورد زلزله برخورد باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی كشور، برگزاری سالانه كنفرانس زلزله و سازه توسط جهاددانشگاهی استان كرمان را یك فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات و دانش فنی در زمینه زلزله در كشور دانست و اظهار نمود: در هشتمین كنفرانس ملی سازه و زلزله بحث های بسیار مهمی در این حوزه همچون آمادگی سازمان ها و لزوم آمادگی آنها برای تاب آوری شهری، مقاومت شهرها در مقابل زلزله، كاهش خطرپذیری و... ارائه شد.
وی ادر ادامه با اشاره به اینكه مركز تحقیقات وزارت راه، مسكن و شهرسازی مسئولیت تدوین آئین نامه ها و مقررات ساختمان را برعهده دارد اضافه كرد: بعد از زلزله كرمانشاه تدوین ضوابط برای میان قاب ها و اجزای غیرسازه ای را آغاز كردیم كه امیدواریم در ایام آینده ضمیمه آئین نامه طراحی ساختمان ها در مقابل زلزله(استاندارد ۲۸۰۰) توسط وزارت راه و شهرسازی ابلاغ و ضوابط آن برای ساختمان های بیشتر از چهار طبقه الزامی شود كه در این راستا دوره آموزشی برای مهندسین در سطح كشور همچون استان كرمان برگزار و مقرر شده ادامه این آموزش ها با دفاتر منطقه ای باشد.
شكرچی زاده با اشاره به ضرورت نصب دستگاه های شتاب نگار كه شتاب زلزله را اندازه گیری می كنند در مناطق زلزله خیز كشور اظهار نمود: با عنایت به موافقتنامه ما با استانداری كرمان چند دستگاه شتاب نگار در ایام آینده در كرمان نصب خواهد شد كه در سال روز زلزله بم یكی از این دستگاه ها در شهر بم وصل خواهد شد.
وی عنوان كرد: خوشبختانه دانشگاه شهید باهنر كرمان و جهاددانشگاهی با یكدیگر در مورد گسترش دانش فنی سازه های فضاكار همكاری های بسیار خوبی داشته اند و امروز ما اعلام آمادگی كردیم كه این دو نهاد با مركز تحقیقات وزارت هم در این خصوص همكاری كنند تا بتوانیم دستورالعمل های طراحی، اجرا و مقاومت این نوع سازه در مقابل زلزله (ضوابط و آئین نامه های آن) را تدوین و در مركز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی آنرا منتشر نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی كشور اعلام نمود: اگر متن این تفاهمنامه آماده شود در هفته آینده كه به مناسبت پانزدهمین سالگرد زلزله بم به كرمان سفر خواهم كرد، این تفاهمنامه را امضاء خواهیم كرد.1397/10/01
16:08:43
5.0 از 5
4916
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , زلزله
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ