Go Map نقشه
ستاری:

امنیت غذایی با نفوذ فناوری ارتقا می یابد

امنیت غذایی با نفوذ فناوری ارتقا می یابد

به گزارش نقشه معاون علمی و فناوری با اشاره به اینكه شركت های دانش بنیان محصولات فناورانه را وارد بازار می كنند اظهار داشت: امنیت غذایی با نفوذ فناوری ارتقا می یابد و محصولات ایرانی این حوزه به بازار خواهد رسید.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بامداد امروز نشست میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با حضور تعدادی از معاونان و مسؤلان هر دو دستگاه برگزار گردید. ستاری در این جلسه از ورود محصولات ایران ساخت حوزه امنیت غذایی به بازار اطلاع داد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این جلسه اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری و جهاد کشاورزی در ۶ سال قبل کاری های علمی و فناورانه خوبی داشته اند. توسعه اقتصاد دانش بنیان در حوزه کشاورزی یکی از اولویت های اصلی در معاونت علمی و فناوری است.
وی افزود: از ۲ سال پیش پروژه های در رابطه با امنیت غذایی بعنوان مبحثی مهم در معاونت علمی شروع شد. واردات در حوزه محصولات در رابطه با امنیت غذایی عدد قابل توجهی را شامل می شود این واردات هم در حوزه های فناورانه مانند واکسن های دام و طیور و پروبیوتیک ها و هم در حوزه های غیر فناورانه همچون ذرت مشاهده می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به ایجاد کارگروه های تخصصی در مدیریت جدید وزارت کشاورزی اظهار داشت: البته اقدامات اثرگذار خوبی در این عرصه انجام شده و بر مبنای میزان واردات محصولات برنامه های جدیدی در حال آماده سازی است تا امنیت غذایی با استفاده از تولیدات ایران ساخت تامین گردد. در این صورت خودکفایی و استقلال کشور را در این عرصه شاهد خواهیم بود. در صورت برزو بحران ها هم می توانیم مقابله خوبی با این بحران ها داشته باشیم.
ستاری اظهار داشت: برنامه های مفصلی تدوین شده و محصولات بزودی از راه شرکت های دانش بنیان و فناور به بازار وارد می شود که می توان به محصولاتی در حوزه واکسن های دام و طیور و اشاره نمود.

1399/03/17
23:35:48
5.0 از 5
2596
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ