Go Map نقشه
معاون علمی رئیس جمهور:

وزارت بهداشت مجوز صادرات كیت سرولوژی كرونا را صادر كرد

وزارت بهداشت مجوز صادرات كیت سرولوژی كرونا را صادر كرد

نقشه: معاون علمی فناوری رئیس جمهور از مجوز وزارت بهداشت برای صادرات كیت سرولوژی كرونا آگاهی داد.به گزارش نقشه به نقل از مهر، سورنا ستاری در آیین افتتاح سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه ای(برج دکتر قریب) که امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد خصوصا از زمان روی کار آمدن دکتر طهرانچی رخ داده است، اظهار داشت: طی سال های اخیر یکی از هماهنگ ترین تیم ها در دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان، به واقع تیم فعلی است. اینکه دانشگاه آزاد برای تامین هزینه هایش به سمت شهریه تمایلی ندارد و حتی فکر فروش اموال نیست، باارزش است.
وی اضافه کرد: ۲۰_ ۳۰ میلیون زیربنای دانشگاه آزاد سرمایه آن نیست بلکه جوانان بسیار فعال آن سرمایه دانشگاه را می سازند.
معاون علمی فناوری رئیس جمهور اختصاص ۱۰۰ هزار متر مربع فضا در مرکز شهر به حوزه دانش بنیان را حرکتی باارزش توصیف کرد و اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح یکی از سراهای نوآوری بودیم و طی یکی دو ماه آینده بقیه این فضاها آماده خواهد شد؛ این فضاها برای تمام جوانانی که می خواهند در شرکت ها و استارت آپ ها کار و ثروت آفرینی کنند، مناسب می باشد. به سبب شیوع ویروس کرونا زمان بندی افتتاح این سراها جابه جا شد.
ستاری افزود: پژوهشگران دانشگاه آزاد در خیلی از پروژه های طرح کلان، با ما همکاری دارند و به زودی خبرهای خوبی مربوط به اقتصاد دانش بنیان برای مردم داریم. یک دانشگاه با این حجم دانشجو و امکانات باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد. انشالله این حرکت جدید موجب شود، دانشگاه آزاد تبدیل به یک قطب بزرگ اقتصادی و یکی از بازیگران اصلی در این عرصه شود.
وی در آخر این مراسم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره امکان صادرات اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی در رابطه با کرونا به سایر کشورها اظهار داشت: در بحث کرونا اتفاقات خوبی در شرکت ها افتاد؛ چون شرکت ها در حوزه نوآوری کار می کنند و نوآوری اصولا در محدودیت ها خودش را نشان میدهد. خوشبختانه توانستیم در اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت چه تجهیزات پزشکی و چه محصولات بهداشتی موفق عمل کردیم بطوریکه برخی شرکت ها خطوط تولید خودرا تغییر دادند و مبادرت به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کردند.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت اجازه صادرات کیت های سرولوژی را صادر کرده است، افزود: اگر شرکت های دانش بنیان این اطمینان را دهند که اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز را برای مقابله با موج دوم کرونا که احیانا در پاییز است، تامین کنند و وزارت بهداشت مجوز صادرات را بدهد، سایر محصولات نیز صادر خواهند شد.


منبع:

1399/02/13
14:23:26
5.0 از 5
3316
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ