Go Map نقشه

ارائه ۲۰۰ طرح پژوهشی برای مقابله با كرونا در علوم پزشكی مشهد

ارائه ۲۰۰ طرح پژوهشی برای مقابله با كرونا در علوم پزشكی مشهد

به گزارش نقشه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی مشهد با اعلان اینكه تا كنون 200 طرح پژوهشی در زمینه ویروس كرونا به كمیته مرتبط ارسال شده است، اظهار داشت: بیشتر این طرح ها مراحل داوری و تایید لازم را طی كرده اند و به مرحله اجرا رسیده اند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر محسن تفقدی با اعلان اینکه در کنار کوشش های حوزه های مختلف برای مبارزه با ویروس کرونا، در این معاونت نیز اقدامات موثری اجرایی شده است، اظهار نمود: بر این اساس کمیته ویژه ای در رابطه با بیماری کووید-۱۹ بمنظور بررسی، داوری و صدور مجوز اخلاق برای اجرای طرح های پژوهشی در این معاونت تشکیل شد و برای طرح هایی که روند بررسی آنها چند ماه زمان نیاز داشت، ظرف سه تا چهار روز تاییدیه های لازم صادر می شد.
وی با اعلان اینکه قسمتی از پژوهش ها بر روی بیماران حاد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ کاربرد دارد و برای نجات جان بیماران تلاش می شود، اظهار نمود: دراین زمینه ۶ طرح در حال اجراست و دو طرح دیگر نیز به زودی به مرحله اجرا می رسد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد: طرح های پژوهشی در زمینه استفاده از داروهای خاص در بیماران حاد کاربرد دارد و تلاش می شود روند بیماری را بهبود و جان بیمار را نجات دهد.
دکتر تفقدی با اعلان اینکه گروه دیگر از طرح های پژوهشی به بیماران با شرایط بالینی متوسط، خفیف و بستری در منزل اختصاص دارد، اشاره کرد: در این میان طرح های پژوهشی مبتنی بر طب سنتی و استفاده از داروهایی با منشاء گیاهی درحال بررسی است و تا کنون بیش از ۲۰ مطالعه بالینی به اجرا در آمده است.
وی با اعلان اینکه تمامی طرح های پژوهشی باید مجوز اخلاق را دریافت نمایند، اشاره کرد: طرح های پژوهشی مبتنی بر طب سنتی نیز در حال بررسی است و هنوز نتایج علمی دراین زمینه به دست نیامده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: تهیه مستندات علمی در رابطه با این بیماری نیز از دیگر برنامه های این معاونت است که در صورت تکرار اپیدمی های دیگر بتوانیم از تجربیات و مدیریت بهتر این بیماری استفاده نمائیم.
دکتر تفقدی با اعلان اینکه ثبت داده های بیماران در مدیریت بیماری در آینده نقش موثری دارد، اظهار نمود: بر این اساس رجیستری بیماری کووید-۱۹ در مراکز درمانی خط مقدم به راه افتاده است و تا کنون اطلاعات چند صد بیمار به ثبت رسیده است.
منبع:

1399/02/12
20:18:21
5.0 از 5
3114
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ