Go Map نقشه
رییس دانشگاه خبر داد

برنامه ی دانشگاه تربیت مدرس برای قرار گرفتن بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان تا سال ۱۴۰۴

برنامه ی دانشگاه تربیت مدرس برای قرار گرفتن بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان تا سال ۱۴۰۴

به گزارش نقشه رئیس دانشگاه تربیت مدرس از اجرای برنامه راهبردی این دانشگاه به منظور ارتقا در سطح بین المللی اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه این برنامه راهبردی دانشگاه تربیت مدرس باید تا سال ۱۴۰۴ جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا دكتر محمد تقی احمدی در بیست و هفتمین اجلاس روسای دانشگاههای بزرگ كشور كه امروز به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است ضمن بیان این مطلب به برنامه راهبردی این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: ما سال ۹۴ طرحی با عنوان طرح تحول راهبردی در دانشگاه تربیت مدرس تصویب كردیم تا بر طبق این طرح دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ هدف و برنامه مشخصی داشته باشد و هدف از تدوین این طرح ارتقای دانشگاه تربیت مدرس و رسیدن به تراز ۲۰۰ دانشگاههای جهان است.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: طرح تحول و یا برنامه راهبردی دانشگاه تربیت مدرس چهار اولویت اصلی دارد كه تعامل میان بخشی و میان رشته ای، حضور در تعاملات بین المللی، خوداتكایی، پایداری اقتصادی و مدیریتی و پایداری در كنار ارتقای كیفی آموزش و پژوهش همچون اولویت های اصلی این برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس همینطور تصریح كرد: طرح تحول دانشگاه تربیت مدرس از سال ۹۵ در دانشگاه اجرایی شد و در امواج شش ماه یك مرتبه به صورت بسته های كوچك موفقیت طی شده است. در این بسته ها اهداف مقطعی برای ارتقای پله های موفقیت دانشگاه تدوین شده است و حوزه های مختلف آموزش، پژوهش و غیره را شامل می شود.
دكتر احمدی همینطور تصریح كرد: تابحال بیشتر از ۳۷۴ پروژه یا بسته شش ماهه برای برنامه راهبردی دانشگاه تربیت مدرس تعریف شده است كه تا مهر ۹۸ به پایان رسیده است.
دكتر احمدی تصریح كرد: ما به جهت اینكه ارزیابی نماییم كه در اجرای طرح راهبردی دانشگاه تربیت مدرس تا چه اندازه موفق بودیم اقدامات راهبردی زیادی انجام دادیم و در چارچوب بسته های شش ماهه این گزارش ها دریافت می شود تا ببینیم آیا به اهداف مورد نظر در برنامه پاسخ داده می شود و در انتها هر سال یك پیمایش كلی از اجرای طرح در دانشگاه صورت می گیرد. امیدوار هستیم در بین مدت یعنی ۵ و ۱۰ سال آثار محسوس آنرا در سطح جامعه مشاهده نماییم.
وی همینطور تصریح كرد: به جهت اینكه بتوانیم آثار میان مدت و دراز مدت برنامه راهبردی دانشگاه تربیت مدرس را در سطح ملی مشاهده نماییم، برای این امر یك مدل دینامیكی منطبق بر منطق تدوین شد تا بتواند شاخصهای این حركت را تبیین كند و برای توسعه سرعت حركت برنامه راهكار در نظر بگیرند.
به گفته وی، یكی از این شاخص ها پذیرش دانشجوی كیفی در دانشگاه تربیت مدرس است. من به صورت خاص عنوان می كنم حدودا ۳۷ شاخص تعریف شده در این حوزه داریم ازاین رو مشاهده می شود اگر درصدی از دانشجویان ورودی به دانشگاه را كه از دانشگاههای سطح یك فارغ التحصیل می شوند بتوانیم جذب نماییم، می توانیم برخی از دانشجویان باكیفیت را در دانشگاه داشته باشیم و انتظارات را پاسخ بدهیم.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح كرد: به جهت اینكه ما بهترین الگوی پیشرفته را داشته باشیم باید تلاش نماییم تا به تراز دانشگاههای برتر دنیا ارتقا پیدا نماییم. امیدوار هستیم تا سال ۱۴۰۴ به این هدف مهم دست یابیم. ازاین رو مادر این بازه باید تلاش نماییم خوشبختانه طی سال های اخیر تأثیر مناسبی برای رسیدن به هدف در دانشگاه طی شده است.1399/02/04
19:51:13
5.0 از 5
3078
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ