Go Map نقشه

برنامه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در حوزه مبارزه با كرونا

برنامه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در حوزه مبارزه با كرونا

نقشه: رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران از اجرای برنامه هایی برای پشتیبانی از نتایج تحقیقات در رابطه با بحران كرونا در حوزه های مختلف كاربردی آگاهی داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، ایمان افتخاری با تاكید به همكاری متقابل صندوق با پژوهشگران و لزوم بهره گیری از نتایج پژوهش های پژوهشگران در مبارزه با كرونا، اضافه كرد: صندوق پشتیبانی از پژوهشگرانو فناوران ارتباط گسترده ای با بیش از ۳۵ هزار پژوهشگر و پژوهشگر ایرانی دارد؛ بدین جهت تلاش داریم از این ظرفیت برای انجام تحقیقات در حوزه ویروس كرونا استفاده نمائیم و صندوق نیز از تحقیقات حمایت می كند.
افتخاری با اعلان اینكه صندوق به زودی، اقدامات خاصی درباب این بیماری انجام می دهد، تصریح كرد: انتشار فراخوان مشترك با آكادمی علوم چین، اعلام فراخوان موضوعی "مقابله با كرونا" و برنامه استفاده از پتانسیل و ظرفیت پژوهشگران برجسته و بهره مندی از نتایج حاصل از پژوهش های آنان اقداماتی مدنظر در این حوزه می باشد.
وی با اشاره به پویش "فراز و فرود زندگی"، اضافه كرد: هدف این پویش پاسخگویی سریع به نیازهای حال حاضر جامعه و تمركز این پویش بر مسائل اجتماعی، فرهنگی، انسانی، روحی و روانی در رابطه با این بیماری است و تلاش می كند با بهره گیری از ظرفیت ها، به حفظ سلامت روانی و فرهنگی افراد جامعه در مدت زمانی كه با آن مواجهند، كمك نماید.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران از برگزاری كارگاه های آموزشی، تولید محصولات چند رسانه ای و نرم افزارهای مختلف بعنوان ابزارهای ترویج نتایج حاصل از پویش در میان آحاد مردم نام برد و اظهار داشت: از آنجائیكه آثار مخرب این بیماری در ضمن مدت زمان نامعلومی در میان خانواده ها و افراد جامعه وجود خواهد داشت، امیدواریم كه این محصولات به حفظ سلامت روحی و روانی افراد كمك كنند. در تولید این محصولات از پتانسیل های حوزه های مختلف علمی از ادبیات عرفانی گرفته تا مطالعات روان شناسی استفاده شده است تا فضای سختی كه جامعه با آن مواجه می باشد را تلطیف و به پیوستگی افراد آن كمك نماییم.
افتخاری، ایجاد بستر فضای مجازی برای تعامل و همكاری بیشتر با اساتید و پژوهشگران سایر استان های كشور را فرصت طلایی دانست و از صندوق بعنوان پشتیبان كارهای پژوهشی پژوهشگران یاد كرد.
منبع:

1399/01/26
18:37:49
5.0 از 5
3226
تگهای خبر: آموزش , تحقیقات , محصولات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ