Go Map نقشه

بستری بیش از 2800 بیمار كرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد

بستری بیش از 2800 بیمار كرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد

نقشه: رئیس دانشگاه آزاد از بستری شدن بیش از 2800 بیمار كرونایی در بیمارستان های این دانشگاه آگاهی داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دیدار نوروزی دكتر محمدمهدی طهرانچی با معاون و مدیران كل معاونت علوم پزشكی دانشگاه آزاد قبل از ظهر امروز بوسیله ویدئوكنفرانس انجام شد.
طهرانچی در ابتدای این جلسه، از تمامی پزشكان، پرستاران و كادر درمانی معاونت علوم پزشكی دانشگاه آزاد كه طی روزهای گذشته با تمام وجود در خط مقدم مقابله با ویروس كرونا در خدمت مردم بودند، قدردانی و برای آنها آرزوی توفیق و سلامتی كرد.
وی از بستری شدن بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ بیمار كرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد آگاهی داد و اظهار داشت: تا روز گذشته، بیش از ۲۸۰۰ بیمار كرونایی در ۳ بیمارستان فرهیختگان، بوعلی و امیرالمونین(ع) بستری و تحت درمان قرار گرفتند كه پذیرش و خدمات رسانی به این بیماران همچنان ادامه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد از معاونت علوم پزشكی دانشگاه خواست باتوجه به از سرگیری كارهای اداری سازمان مركزی دانشگاه و كارهای آموزشی حضوری دانشجویان مقطع دكتری در دانشگاه آزاد اسلامی، این معاونت پروتكل های فاصله گذاری هوشمند را برای مراجعه كنندگان، حاضران در جلسات دفاع، دانشجویان شركت كننده در كلاس های حضوری (كارگاهی و آزمایشگاهی) تدوین كند و در اختیار مسئولان مربوطه قرار دهد. همین طور برنامه ریزی ویژه برای بسته آموزشی دانشجویان علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی در ترم جاری را انجام دهد.
طهرانچی همین طور پیشنهاد نمود مدیران معاونت علوم پزشكی دانشگاه، بوسیله كانال دانشجویی دانشگاه آزاد، پاسخگوی سؤالات و ابهامات دانشجویان باشند.
دكتر محسن نفر، معاون علوم پزشكی دانشگاه آزاد نیز گزارشی از علمكرد حوزه های مختلف معاونت علوم پزشكی خصوصاً در بحث كرونا را ارائه كرد و اظهار داشت: از شروع سال ۹۸ كمیته مركزی سلامت در حوادث و بلایا در معاونت علوم پزشكی تشكیل شد و بلافاصله بعد از وقوع سیل در كشور، گروه های جهادی شامل تیم های پزشكی، پرستاری، مامایی و دامپزشكی به ۱۱۶ روستای استان های سیل زده اعزام شدند و توانستند به بیش از ۱۵ هزار نفر خدمت رسانی كنند.
راه اندازی سامانه گروه های جهادی سلامت، تدوین سند آمایش سرزمینی علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی، تشكیل شورای راهبری مراكز درمانی و كمیسیون معاملات مركزی مربوطه در این معاونت، راه اندازی مركز پایش سلامت در بیمارستان فرهیختگان، هدایت طیف های درمانی و قطب كشوری در حوزه دامپزشكی، برنامه ریزی برای ایجاد كلینیك های جامع روانشناسی و... همچون اقدامات صورت گرفته در حوزه علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸ بود كه دكتر نفر به تشریح آنها پرداخت.
وی با اشاره به اقدامات این معاونت در مقابله با ویروس كرونا، اظهار نمود: به محض اطلاع از شیوع ویروس كرونا در كشور، شورای سلامت و كمیته مقابله با كرونا، با محوریت معاونت علوم پزشكی در دانشگاه آزاد تشكیل و درگاه آموزشی در رابطه با پیش گیری از ویروس كرونا افتتاح شد.
معاون علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی، تدوین و گردآوری محتوای آموزشی پیش گیری از ویروس كرونا و پیگیری تامین لباس های محافظ كادر پزشكی، ماسك و مواد ضدعفونی كننده برای بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی و هماهنگی برای ایجاد فضای مناسب برای دوران نقاهت بیماران بهبودیافته با هماهنگی ستادكل نیروهای مسلح را از دیگر اقدامات حوزه متبوع خود در مقابله با ویروس كرونا عنوان نمود.
وی اشاره كرد: باتوجه به شیوع جهانی ویروس كرونا، كشور ما نیز شرایط سختی را می گذراند كه امیدوارم بتوانیم با موفقیت از این دوران گذر نماییم.
در ادامه این جلسه، دكتر امین قاسم بگلو (مدیركل دفتر توسعه خدمات سلامت)، دكتر فرهاد ادهمی مقدم (مدیركل دفتر توسعه آموزش و امور دانشجویان علوم پزشكی)، مهندس همایون رستگارزاده (سرپرست معاونت توسعه منابع سلامت)، دكتر عباس احمدی (سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشكی) گزارش مبسوطی از اهم اقدامات و عملكرد حوزه علوم پزشكی دانشگاه مطرح نمودند.
منبع:

1399/01/20
18:58:14
5.0 از 5
3769
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ