Go Map نقشه
از چند ساعت تا چند روز؛

مطالعه جدید در مورد ماندگاری كرونا روی سطوح مختلف

مطالعه جدید در مورد ماندگاری كرونا روی سطوح مختلف

نقشه: نتایج یك بررسی جدید در مورد میزان ماندگاری ویروس كرونا بر روی سطوح مختلف كه در نشریه پزشكی نیوانگلند انتشار یافته نشان داده است این ویروس روی سطوح مختلف از چند ساعت تا چند روز فعال می ماند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، بررسی مورد اشاره حاكی می باشد ویروس كرونا از چند ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف سالم و فعال باقی می ماند و حتی می تواند تا چند ساعت در هوا معلق باقی مانده و در صورت ورود به دستگاه تنفسی دیگر افراد آنها را آلوده كند.
پژوهش مورد اشاره در مورد چرخه عمر این ویروس اطلاعات ارزشمندی را در اختیار علاقمندان قرار می دهد ولی بدان معنا نیست كه ویروس مورد اشاره بتواند توانایی خویش را برای ایجاد عفونت به یك میزان و بدون افت بر روی سطوح مختلف حفظ كند یا به آسانی از راه هوا منتقل شود.
معلق مانده در هوا تا ۳ ساعت
در این تحقیق كه با همكاری محققان آمریكایی مختلف انجام شده، جهت بررسی میزان ثبات و ماندگاری ویروس كرونا از دستگاهی به منظور شبیه سازی سرفه انسان ها و انتقال ذرات ویروس حامل كرونا به هوا استفاده شده است. بررسی مذكور ثابت كرد كه ویروس مورد اشاره تا سه ساعت در هوا فعال باقی می ماند.
۴ ساعت روی مس، ۲۴ ساعت روی مقوا، ۳ روز روی پلاستیك
از سوی دیگر ویروس كرونا تا چهار ساعت بر روی مس، تا ۲۴ ساعت بر روی مقوا، حداكثر دو تا سه روز بر روی پلاستیك و سطوح استیل فعال باقی می ماند.
البته باید توجه داشت كه هنوز به صورت دقیق معلوم نیست ویروس فعال باقی مانده بر روی سطوح گوناگون یا در هوا تا چه حد توان تخریبی خویش را حفظ می نماید ولی باید جانب احتیاط را در این حوزه رعایت كرد و وسایل مختلف را پیش از استفاده شستشو كرد یا برای مدت دو تا سه روز در محلی نگهداری كرد تا هرگونه آلودگی ویروسی آن از بین برود.
از جمله عواملی كه می توانند عمر ویروس كرونا را بر روی سطوح مختلف و در هوا كوتاه تر كنند، میزان نور و میزان گرما هستند.
افزایش گرما و تشدید نور تابیده شده می توانند به نابودی ویروس مذكور كمك كنند. همینطور افراد برای آلوده شدن به این ویروس باید در معرض حجم زیاد و قابل توجهی از آن قرار بگیرند.

1399/01/05
23:33:23
5.0 از 5
3605
تگهای خبر: دستگاه , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ