Go Map نقشه
در قالب نانو استارت اپ؛

رشد و پرورش نوآوری های نانو

رشد و پرورش نوآوری های نانو

نقشه: گسترش خلاقیت و پرورش ایده ها و تبدیل آن به نمونه اولیه یك محصول فناورانه در حوزه نانو فناوری اقدامی است كه در برنامه نانو استارت اپ دنبال می شود.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «نانو استارت اپ» با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری برگزار می گردد تا فناوران و متخصصان این حوزه در راه توسعه فناوری و راه اندازی كسب و كار خود قرار گیرند.
تا كنون سه دوره از این برنامه برگزار شده است و چهارمین دوره آن نیز مرداد ماه سال آینده شروع می شود.
نانو استارت اپ یك برنامه حمایتی یك ساله است. در این برنامه تیم ها ایده های فناورانه خودرا در چارچوب حل یك چالش فناورانه ارائه می كنند و در آن از تسهیلات مادی و معنوی مورد نیاز برای توسعه ایده خود بهره مند می شوند.
در نهایت نیز تیم به برنامه های حمایتی دیگر، سرمایه گذار یا مشتری متصل می شود. پس نانو استارت اپ برنامه ای برای توسعه كسب و كارهای نوپای این حوزه است.
اما شركت در آن شرایطی دارد و الان این شرایط اعلام شده است. چهارمین دوره این برنامه به حوزه آب رسانی و تامین آب، فاضلاب، مدیریت پسماند، بازیافت مواد، پاكسازی محیط زیست و سایر كارهای مرتبط متعلق می باشد. البته ممكنست پذیرفته شدگان اولیه برنامه سابقه پژوهشی لازم را در حوزه آب و محیط زیست نداشته باشند. اگر این افراد ایده آماده ای را در سایر حوزه های فناورانه تا مرحله اثبات عملكرد یا نمونه آزمایشگاهی جلو برده باشند نانو استارتاپ امكان توسعه آن ایده را فراهم می آورد.


منبع:

1398/12/18
13:56:30
5.0 از 5
3756
تگهای خبر: فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ