Go Map نقشه
برای دومین سال پیاپی صورت می گیرد:

در دانشگاه سمنان به روی صنعتگران و دانش آموزان باز می شود

در دانشگاه سمنان به روی صنعتگران و دانش آموزان باز می شود

به گزارش نقشه ایسنا/سمنان برای دومین سال پی در پی ویژه برنامهˮروز درهای باز دانشگاهˮ در بزرگترین دانشگاه سمنان برگزار و دانشگاه سمنان در 70 غرفه پذیرای دوستداران دانشگاه در استان خواهد بود.


مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان از ایجاد 70 غرفه نمایشگاهی همزمان با برگزاری دومین دوره روز درهای باز دانشگاه به مدت دو روز در این دانشگاه اطلاع داد.
دكتر مصطفی فضلی با بیان این خبر اظهار نمود: این طرح 5 و 6 اسفند در پردیس اصلی دانشگاه سمنان اجرا می شود و در چارچوب آن دانشگاه سمنان میزبان دانش آموزان و والدین آنان و عموم مردم خواهد بود.
دكتر فضلی با اشاره به ایجاد 70 غرفه نمایشگاهی در چارچوب اجرای این برنامه خاطرنشان كرد: غرفه های این نمایشگاه به منظور عرضه دستاوردهای دانشجویان، اساتید و دانشكده ها شامل محصولات تولیدی دانشجویان، غرفه مركز بهداشت و سلامت، تربیت بدنی و محك سلامت بدن، غرفه تفریحی – سرگرمی، برگزاری سیاه چادر عشایر ایل سنگسر به منظور آشنایی با فرهنگ بومی، جشنواره آش و... است كه بازدید كنندگان در كنار آشنایی با دانشگاه سمنان لحظات شاد و مفرحی را با بازدید از این نمایشگاه سپری خواهند كرد.
وی با اشاره به اینكه اولین دوره طرح روز درهای باز اسفند 97 در دانشگاه سمنان اجرا شد اظهار داشت: در دومین دوره اجرای این طرح هم دانش آموزان متناسب با رشته تحصیلی از بخشهای مختلف دانشگاه شامل آزمایشگاه ها، كارگاه ها و دانشكده ها بازدید می كنند.
مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان افزود: بازدید از كتابخانه مركزی دانشگاه و شركت در كارگاهی به منظور كمك در تعیین رشته تحصیلی دانشگاهی و آشنایی با مباحث كار آفرینی از دیگر برنامه های دانش آموزی در چارچوب اجرای طرح روز درهای باز در دانشگاه سمنان است.
دكتر فضلی تصریح كرد: به منظور ایجاد شور و نشاط علمی در میان دانشجویان دانشگاه نمایشگاه جشنواره درون دانشگاهی حركت هم در مدت اجرای این طرح برپا می شود.
وی برگزاری آئین ناب و قدر دانی از دانشجویان شاخص دانشگاه را دیگر برنامه پیشبینی شده در چارچوب اجرای طرح روز درهای باز در دانشگاه سمنان عنوان نمود.
مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینكه، به دنبال تبدیل شدن دانشگاه سمنان به دانشگاه نسل سوم یا به تعبیری دانشگاه كار آفرین هستیم اضافه كرد: یكی از ملزومات تحقق دانشگاه كار آفرین ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و صنعت است كه اجرای طرح درهای باز دانشگاه گامی در جهت تحقق این هدف است چون كه بدون حضور فعال در جامعه امكان پیشرفت دانشگاه وجود ندارد.
دكتر فضلی در انتها ضمن دعوت از عموم علاقه مندان برای بازدید از دانشگاه سمنان ابراز امیدواری كرد: با اجرای این طرح ضمن فراهم كردن زمینه ای برای آشنایی بیشتر مخاطبان با دانشگاه سمنان گامی در جهت تحكیم پیوند دانشگاه و جامعه برداشته شود.

رئیس دانشگاه سمنان از اجرای طرح روز درهای باز دانشگاه به مدت دو روز در 5 و 6 اسفند ماه در این دانشگاه اطلاع داد.
مسعود نصیری زرندی در همین ارتباط اظهار داشت: دانشگاه سمنان در این طرح كه برای دومین سال پی در پی برگزار می شود میزبان تعدادی از دانش آموزان، صنعتگران و عموم مردم خواهد بود.
رئیس دانشگاه سمنان اضافه كرد: آشنا كردن هر چه بیشتر اقشار مختلف جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان با محیط علمی دانشگاه و افزایش سطح اطلاعات رجوع كنندگان در ارتباط با رشته ها، امكانات و تجهیزات و هم تحكیم پیوند دانشگاه و جامعه از اهداف اجرای این طرح است.
دكتر نصیری اظهار داشت: اجرای این طرح علاوه بر آشنایی نزدیك عموم افراد جامعه با دستاوردها و فعالیتهای دانشگاه سمنان باعث افزایش شناخت دانش آموزان با رشته های دانشگاهی و راهنمایی آنان در فرایند انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی آنها خواهد شد.
دكتر نصیری با اشاره به اینكه صنعتگران هم دیگر گروهی هستند كه در چارچوب این طرح از دانشگاه سمنان بازدید می كنند اظهار داشت: در این بازدید مسؤلان واحد های مختلف صنعتی با فضای علمی و تحقیقاتی و هم قابلیت ها و ظرفیت های این دانشگاه آشنا می شوند.
این عضو هیات علمی دانشگاه سمنان خاطرنشان كرد: این آشنایی در تقویت ارتباط دانشگاه و صنایع استان و رفع نیازهای متقابل تأثیر مهمی دارد.1398/11/30
15:08:12
5.0 از 5
4321
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ