Go Map نقشه
در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی؛

نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی برگزار گردید

نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی برگزار گردید

نقشه: آغازین نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی با حضور ۹ تیم نوآور در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و در مشهد با انتخاب ۴ تیم نوآور برتر برگزار گردید.به گزارش نقشه به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، در آغازین نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی كه در امتداد تجاری سازی نوآوری ها در زمینه مواد غذایی، تیم های كاری سپس سه روز حضور در كارگاه های آموزشی و دریافت مشاوره های لازم برای تجاری سازی محصولات نوآورانه، ایده ها و محصولات خودرا در حضور سرمایه گذاران و صنعتگران نمایش شد.
سید مهدی زیارت نیا معاون پژوهشی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی اظهار داشت: هم اكنون تعداد ۲ هزار و ۵۶۹ دانشگاه در ایران وجود دارد كه نزدیك به ۴ میلیون و ۵۰۰ دانشجو در این واحدهای دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
وی به روند رو به رشد فارغ التحصیلان دانشگاه های داخلی و میزان بیكاری در این بخش از دانش پژوهان اشاره نمود و اضافه كرد: وجود خیل عظیم دانشجویان و دانش پژوهان جوان نشان دهنده وفور نیروهای خلاق و كارآمد است، منوط به اینكه به مسیر صحیح هدایت شوند.
وی برگزاری نوآوردگاه ها را یكی از طریق های بروز خلاقیت جوانان در جامعه امروزی ایران دانست.
دكتر یاسر نیك پرست، مشاور بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزاری این نوآوردگاه را اقدامی بی نظیر در حوزه صنعت غذا دانست و اشاره كرد: راهكار عملی عرضه علم در جامعه برگزاری این رویدادها است چراكه علاوه بر مزیت های اقتصادی فرهنگ تلاش و پشتكار جهت راه اندازی یك كسب و كار موفق را در جامعه رواج می دهند.
وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر توسعه زیست بوم های كارآفرینی تاكید دارد كه برای تحقق آن نیاز به همگرایی كلیه ذی نفعان داریم.
نیك پرست جوانان خلاق را پل ارتباطی مراكز پژوهشی با صنعت دانست و اضافه كرد: خوشبختانه در زمینه صنعت غذا این امر به همت مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی میسر است.
به گزارش نقشه به نقل از مهر، تیم های «تولید مكمل های غذایی با ضایعات مواد غذایی»، «دم نوش حاوی عصاره گیاهی و پرو بیوتیك»، « پربیوتیك بومی ایران به صورت نی نوش یا ساشه تك نفر» و«پودر فوری گیاهی با خاصیت درمانی چند گانه نظیر كاهش وزن؛ ضدسرطان و بهبود عملكرد مغز» تیم های برگزیده این نواوردگاه بودند.

1397/09/10
01:17:02
5.0 از 5
5152
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ