Go Map نقشه
ثبت اختراع اپل برای رفع مشكل چین خوردگی در گوشی های تاشو

اپل گوشی تاشو می سازد؟

اپل گوشی تاشو می سازد؟

نقشه: شركت اپل در هفته جاری حق امتیاز اختراع جدیدی را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده ثبت نمود كه ممكنست به ساخت یك نسخه جدید از آیفون تاشو منجر شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این پتنت با عنوان "دستگاه های الكترونیكی با نمایشگر و لولاهای قابل انعطاف" ثبت شده و گوشی هوشمندی را توضیح می دهد كه دارای یك نمایشگر انعطاف پذیر است كه می تواند به دو نیم تا شود.
در ثبت اختراع جدید اپل نگاهی منحصر به فرد برای یك مشكل رایج نمایشگرهای تاشو ارائه شده كه طی آن مقادیر مختلفی از فشار به صفحه دستگاه وارد می شود و این فشار بستگی به باز یا بسته بودن صفحه دارد.
این تفاوت ها در فشار وارد شده به صفحه، می تواند به چین دار شدن صفحه و در نهایت ایجاد مشكل در كیفیت تصویر در قسمت تاشده منجر شود.
برای رفع این مشكل، شركت "اپل" مكانیسم جدیدی را به وجود آورده كه سبب می شود نمایشگر با زوایه ای كمی تیز در اطراف لولای دستگاه به بیرون كشیده شود.


زاویه ای از فشار كه كمی بیشتر از زاویه ای است كه در بخش بیرونی نمایشگر اعمال می شود.
زمانی كه دستگاه بجای تا شدن، باز می شود، لولاها دو بخش پشتیبان فلزی و داخلی را گسترش می دهند كه به پر شدن هر فضای داخلی در دستگاه منجر می شود تا به این ترتیب، هیچ چین و چروكی در صفحه ایجاد نشود.


تا زمانی كه گوشیهای هوشمند تاشو همچنان وجود داشته باشند، بعضی از مشكلات مختص به خودرا هم برای سازندگان آنها، به همراه دارند.
به عنوان مثال سال گذشته، شركت "سامسونگ" نخستین گوشی هوشمند تاشو خودرا رونمایی نمود كه دو هزار دلار قیمت دارد. ولی بعضی از كاربران گزارش داده اند كه نمایشگر این گوشی به هنگام باز شدن صفحه گرفتار چین خوردگی می شود.
منبع:

1398/11/16
13:22:30
5.0 از 5
4662
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ