Go Map نقشه
یك مقام مسئول در دانشگاه علم و صنعت:

سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی به دانشگاه افزایش یافت

سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی به دانشگاه افزایش یافت

به گزارش نقشه مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و كارآفرینی دانشگاه علم و صنعت از افزایش ۴ برابری درخواست دستگاههای مربوطه برای ساخت قطعات دفاعی توسط این دانشگاه اطلاع داد.اسماعیل خان میرزا در گفتگو با خبرنگار مهر از ۳-۴ برابر شدن سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی اطلاع داد و اظهار نمود: درخواست های مشاركت و همكاری با این دانشگاه، غالباً در بخش طراحی و ساخت قطعات حوزه دفاعی از جانب دستگاه های مرتبط افزایش یافته و تقریباً سفارش ها ۳ تا ۴ برابر افزایش داشته است.
مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و كارآفرینی دانشگاه علم و صنعت اضافه كرد: این سفارش ها كه عمدتاً در عرصه تولید قطعات «های تك» و «مدیوم تك» به دانشگاه عرضه شده با افزایش رو به رو بوده است.
خان میرزا با اشاره به یك نمونه از سفارشات كه از جانب یكی از زیر مجموعه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، به دانشگاه علم و صنعت عرضه شده، اظهار داشت: این درخواست در مورد كاترهدهای (cutterhead) مربوط به دستگاه های TBM حفاری است كه الان دانش فنی آن در دانشگاه حاصل شده و مراحل عقد قرارداد تولید این محصول در حال انجام می باشد.
وی همینطور از طراحی و ساخت دستگاه سرنگ اینفلیتور (Inflator) بعنوان یكی دیگر از نمونه كارهای انجام شده یاد كرد و تصریح كرد: از آنجائیكه احتمالاً در آینده این دستگاه سرنگ كه برای جراحی های آنژیوپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد هم شامل تحریم خواهد شد، مراحل طراحی و بومی سازی فناوری آن توسط یكی از مجموعه های دانش بنیان دانشگاه علم و صنعت به انجام رسیده است.
وی افزود: علاوه بر افزایش سفارش هایی كه به علت تحریم ها عرضه شده، با طراحی و استفاده از مكانیزم ها این اطمینان را به صنعت داده ایم كه هزینه هایR&D را خودمان متقبل شویم و در مقابل، اگر محصولی كه در این شرایط تولید می نماییم، مشخصات مورد نیاز آنها را داشت، آنرا از ما خریداری كنند. بدین سان علاقمندی صنایع به مشاركت با دانشگاه بر اساس این فرمول، افزایش محسوسی داشته است.

1398/11/09
20:02:27
5.0 از 5
4779
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ