Go Map نقشه

سردار سلیمانی در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود

سردار سلیمانی در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود

به گزارش نقشه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سردار سلیمانی را سردار تدبیر و عقلانیت و سردار رفع موانع بزرگ از جمهوری اسلامی معرفی نمود كه گره های زیادی در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و مناطق راهبردی توسط این شهید بزرگ برطرف شد و اضافه كرد: سردار سلیمانی در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر سعید رضا عاملی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی كه توسط جامعه قرآنی كشور روز پنج شنبه در حسینیه فاطمه زهرا(س) برگزار شد، ضمن تقدیر و تشكر از جامعه قرآنی كشور برای برگزاری این مراسم كه به جایگاه شهید بزرگوار سردار سلیمانی كه الحق سردار احترام به قرآن بود؛ سردار سلیمانی را نماد آموزه های قرآنی و عمل به قرآن كریم معرفی نمود و بر این لزوم اصرار كرد كه نه در یك جلسه كه در سالیان دراز پیوند خودمان را با این عزیز بزرگوار استوار داریم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: واقعیت این است كه در این دو هفته ای كه بر ایران گذشت، شاهد مستنداتی از لطف و عنایت الهی بر جامعه ایران و جامعه انقلابی در سطح جهان بودیم و خداوند متعال بار دیگر با خون شهیدی از جنس خود، شهدای كربلا و حضرت سیدالشهدا (ع) پیوند مردم را با خود، توحید و تعالیم قرآنی به ظهور رساند.
وی ادامه داد: شاید اگر این شور میلیونی مردم در تشییع پیكر سردار سلیمانی نبود، بعضی ها تصور می كردند كه جامعه ایران یكپارچگی و یكدستگی خودرا در پیوند با آیین الهی و تعالیم توحیدی از دست داده است، ولی این جمعیت به اثبات رساند كه مردم عمیقا با تعالیم الهی پیونده خورده اند.
دكتر عاملی در ادامه بیان كرد: مطالعات اجتماعی در ایران نشان میدهد كه وقتی از مردم درباره ایمان به خدا، معاد، نبوت و ولایت معصومین سوال می شود، ۹۵ درصد از آنها اظهار به اعتقاد به این اصول می كنند و هنگامی كه نوع احساس مردم در صورت بی احترامی به قرآن كریم مورد پرسش قرار می گیرد، ۸۵ درصد آنها احساس نفرت از عاملان بی احترامی به قرآن و تعالیم الهی را ابراز داشتند.

وی اشاره كرد: این نشان دهنده این است كه برخلاف كسانی كه تحلیل دقیق و عمیقی از جامعه ایرانی ندارند و با در نظر گرفتن استثنائات موجود در صدد توصیف و بیان وضعیت جامعه ایران هستند، چهل سال میراث انقلاب، دفاع مقدس و تلاش و مجاهدت مدافعان حرم، پیوند عمیقی بین مردم در گروه های سنی و قومیت های مختلف ایرانی با ارزش های انقلاب اسلامی به وجود آورده است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به اینكه مردم دل به خدا سپرده اند و پیوند عمیقی با خداوند متعال دارند، افزود: آرامشی كه ما در رهبری حكیم انقلاب مشاهده می نماییم، آرامشی از جنس پیوند با خداوند متعال است.
اگر فتنه ها و بلاهای روزگار انباشته شود، باز شاهد آرامش در رهبری حكیم انقلاب هستیم

وی ادامه داد: این آرامش سكینه و وقاری است كه خداوند به مومنان می دهد كه اگر فتنه ها و بلاهای روزگار انباشته شود، باز شاهد آرامش در رهبری حكیم انقلاب هستیم كه با كلمات آرامش بخش شان آرامش بخش دل های ما هستند.

دكتر عاملی در ادامه اظهار داشت: همه ما وامدار مجاهدت های خستگی ناپذیر سردار سلیمانی هستیم و جزئیات این مجاهدت ها برای مردم آشكار نشده و شاید در سالیان آینده نیز برای مردم آشكار نشود كه این عمل خالصانه این شهید و یاران صدیق اوست كه باعث شده كه ما از كوشش های بی امان ایشان اطلاع كافی نداشته باشیم.

وی درباره چند نكته پیوند زننده با سردار سلیمانی، اظهار داشت: نكته اول اینكه موحدان الهی از مرگ استقبال می كنند، دائما در پیوند با مرگ هستند و از آن جایی كه مرگ را اساساً نیستی تلقی نمی كنند و آنرا یك هستی می دانند، از آن هراسی ندارند.

این استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به آیه شریف «خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَیَاةَ لِیَبْلُوَكُمْ أَیُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا» (خلق كردیم مرگ و حیات را تا شما را آزمایش نماییم كه كدام یك از شما اهل عمل نیك هستید)، اظهار داشت: خداوند عبارت خلق را هم درباره حیات استفاده می نماید و هم برای مرگ؛ یعنی مرگ به تعبیر مرحوم علامه از جنس هستی و نه از جنس نابودی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به اینكه امام حسین (ع) می فرمایند: «فماالموتُ إلّا قَنْطَرةُ تَعْبُرُ بها من البُؤْس و الضَرّاء الی الجَنان الواسعة و النعیم الدائمةِ» (مرگ پلی است كه با آن از مشكلات و سختی ها به سمت بهشت وسیع و نعمت دائمی، عبور می كنید)، افزود: مرگ یك پل است كه با آن از یك سوی هستی به آن سوی هستی می رویم، با این تفاوت كه جهان دنیا جهانی محدود، فانی و گذرا است كه در مقایسه با جهان آخرت شبانه روزی بیش نیست.
وی ادامه داد: در روایات پیامبر آمده است كه حیات دنیا شبانه روزی در مقایسه با جهان آخرت است و مومنین اگر بخواهند بین دنیا و آخرت معامله كنند، آخرت را انتخاب می كنند؛ در عین حال دنیا را معتبر و دار بقا نمی دانند، ولی به دنیا اهمیت می دهند و علت این است كه در دنیا فرصت عمل صالح وجود دارد و به مجرد اینكه از دنیا برویم، فرصت عمل صالح از دست ما می رود.
دكتر عاملی افزود: بنا بر این است كه مجاهدین فی سبیل الله در راه خدا خستگی ناپذیر هستند و رزمندگان جنگ و رزمندگان دفاع از حریم حرم بعضی هایشان از خستگی در هنگام عملیات بیهوش می شدند.

ایشان سپس به نقل خاطره ای از یكی از همراهان سردار سلیمانی در پروازی از سوریه به ایران پرداخت و اظهار داشت: ایشان ۴۸ ساعت نخوابیده بودند، ولی با این وجود به خوبی و با دقت به حرف های من گوش كردند و به نكاتی پاسخ دادند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: این حالت خستگی ناپذیری در مومنین به سبب اینكه می دانند مرگ در نزدیكی خودشان است، وجود دارد و به همین خاطر جوینده مرگ هستند.

مردان خدا مردان مجاهدت هستند كه ترسی از مرگ ندارند

وی با اشاره به اینكه مومنین آرزو می كنند كه در میدان جنگ و جهاد به شهادت برسند، اضافه كرد: از نظر آنها اگر رفتن از این دنیا بوسیله شهادت باشد، یعنی خداوند بهترین كرامت را به فرد عطا كرده است و مردان خدا مردان مجاهدت هستند كه ترسی از مرگ ندارند، بلكه لباس مرگ را به تن می كنند و در این راه دریغی ندارند.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه درباره خاصیت دیگر سردار سلیمانی و مردان الهی كه توجه به حجت بالغه است، اضافه كرد: حجت بالغه یعنی دلیلی كه راهنمای رسا و قطعی جهت زندگی انسان است و دلیل رسایی كه اگر انسان از آن پیروی كند، عاقبت بخیری و عمل صالح و جاودانگی آن در راه خیر و صلاح تضمین می شود.
وی اشاره كرد: حجت بالغه كتاب خدا، انبیاء خدا، اولیاء خدا، ائمه معصومین، حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و حجت بالغه در زمان ما رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای هستند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: كسانی كه در حجت بالغه زمان ما تردید ایجاد می كنند، در زمره كسانی هستند كه تردید در نبوت پیامبر و امامت معصومین كرده اند كه برای ما و برای سیاسیون بزرگ جهان عظمت و حكمت رهبر معظم انقلاب روشن است.
وی ادامه داد: در این سال ها یك تناقض در افكار و اندیشه های رهبر معظم انقلاب ندیده ایم كه همواره با یك تناسب توحیدی و الهی مسیر را برای ما تعیین كرده اند و این امر توفیقی است كه سردار سلیمانی با افتخار می گفتند "ما سرباز این امام حكیم هستیم".
سردار سلیمانی در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود

دكتر عاملی اظهار داشت: سردار سلیمانی این سربازی را به پایان رساند كه در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود و حتی منتظر بیان رهبری نمی شدند و دغدغه ها، دردها و نگاهشان را دنبال می كردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار نمود: نكته دیگر این است كه میدان جهاد در روزگار ما میدان پر ارزشی است و اینكه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و در مواضع مختلف بر ارزش های اسلامی و جهاد در راه خدا تاكید می كنند، به خاطر اهمیت جهاد در دوران ماست.
وی با اشاره به اینكه دشمن نادان، مستكبر، ظالم و نه لزوما قدرتمند ما آمریكا در راه تاریخ ۳۰۰ ساله خود دائما ظلم كرده است، اظهار داشت: دولت آمریكا ۱۱۲ میلیون بومی آمریكا را كشت و از ۵۲ قومی كه در آمریكا زندگی می كردند، ۴۸ قوم را قتل عام كردند كه فجیع ترین قوم كشی در تاریخ در بین بومیان آمریكا صورت گرفت.
دكتر عاملی اظهار داشت: ما مقابل دشمنی ایستاده ایم كه قائل به استثناگرایی است و خودش را از تمام قوم های جهان مستثنی می كند و جرج بوش، رئیس جمهور آمریكا در یكی از سخنرانی های خود گفت "یا با مایید یا باید بمیرید".

وی با بیان این اظهارات، اشاره كرد: خیلی دردناك است كه عده ای برای احترام به بوش و اوباما و ترامپی كه بر ذهنش هیچ عقلانیتی حاكم نیست، از روی پرچم آمریكا رد نشوند.

دكتر عاملی در ادامه در مورد آمریكا و ماهیت دولت آن، بیان كرد: روحیه انسان كشی، انتقام و بی رحمی در دولت آمریكا حاكم است و این كشور ۷ هزار كلاهك هسته ای در اختیار دارد و امروز با حضور نظامی در ۱۵۶ كشور، بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ پایگاه نظامی در دنیا دارد كه بدین جهت ضربه زدن و خطرزایی برای این كشور كه قدرتش تا این حد باز شده، بسیار آسان است.
وی ادامه داد: در مقابل چنین دشمنی هیچ راهی جز جهاد، مقاومت و مبارزه وجود ندارد و سپاه اسلام امروز با قدرت بازدارندگی خود، جرات تحرك را از دشمن گرفته است و باید بداینم كه ارزش این نوع جهاد و تلاش كه منجر به برداشته شدن سلطه از جهان می شود، ارزش و ثواب بی شمار دارد.
سختی هایی كه مردم ما تحمل می كنند، بهای عوض كردن مسیر تاریخ و سلطه جهانی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان كرد: هزینه ای كه جمهوری اسلامی می دهد و سختی هایی كه مردم ما این روزها تحمل می كنند، بهای عوض كردن مسیر تاریخ و سلطه جهانی و در واقع بهای ایجاد یك تغییر بزرگ در جهان است.

وی دولت های اروپایی را در وضعیتی دانست كه توانایی مقابله با این قدرت سلطه را ندارند، اما در مقابل، ایران اسلامی، رهبری فاخر و مردم كشور ما هستند كه می توانند این مسیر را عوض كنند.

دكتر عاملی با اشاره به اینكه سردار سلیمانی با اخلاص در راه خدا، سربازی ولایت، صمیمیت با مردم، تلاش و مجاهدت بی امان در این راه حركت كرد، اظهار داشت: اطمینان داریم با یاری خداوند متعال فتح و نصرت پیش روی ماست و وقتی مقام معظم رهبری با آن پیوند الهی بیان می كنند كه در آینده پیروزی جهان اسلام رخ خواهد داد، دیگر هیچ تردیدی در دل باقی نمی ماند.

سردار سلیمانی سردار تدبیر، عقلانیت و رفع موانع بزرگ جمهوری اسلامی بود

وی، سردار سلیمانی را سردار تدبیر و عقلانیت و سردار رفع موانع بزرگ از جمهوری اسلامی ایران معرفی نمود كه گره های زیادی كه در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و مناطق راهبردی راهبردی ما وجود داشت، توسط این شهید بزرگ برطرف شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به آیه وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ ((ای پیامبر!) هیچ گاه گمان مبر كسانی كه در راه خدا كشته شدند، مردگانند! بلكه آنان زنده اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند)، اشاره كرد: بنا بر این بود كه رهبر معظم انقلاب و مردم با همه وجود به سردار سلیمانی احترام گذاشتند و این مسیر ادامه خواهد داشت.

منبع:

1398/10/27
19:14:19
5.0 از 5
4580
تگهای خبر: دانشگاه , مسیر , هزینه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ