Go Map نقشه

كسب جایزه بوكالتر كیهان شناسی 2019 توسط دو دانش آموخته دانشگاه شریف

كسب جایزه بوكالتر كیهان شناسی 2019 توسط دو دانش آموخته دانشگاه شریف

به گزارش نقشه دانش آموختگان دانشگاه شریف با ˮپژواكی از مغاك: سیاهچاله فوق چرخان باقی مانده از دوتایی ستاره نوترونی رویداد GW170817ˮ موفق به كسب جایزه بوكالتر 2019 شدند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، جایزه بوكالتر هر سال به ایده های جدید و پیشرو در زمینه كیهان شناسی و گرانش نظری و رصدی داده می شود ایده هایی كه موفق به بازگشایی دریچه ی جدیدی برای فهم ما از انبساط تند شونده كیهان شود.
دكتر جاهد عابدی دانش آموخته ی دكترای دانشكده فیزیك دانشگاه صنعتی شریف و دكتر نیایش افشردی كیهان شناس و اخترفیزیكدان شهیر، دانش آموخته دوره كارشناسی دانشكده فیزیك دانشگاه شریف و دكتری دانشگاه پرینستون با مقاله خبرساز و مهم شان "پژواكی از مغاك: سیاهچاله فوق چرخان باقی مانده از دوتایی ستاره نوترونی رویداد GW۱۷۰۸۱۷" این جایزه را دریافت نمودند.
هیات داوران جایزه معتبر بوكالتر پژوهش جاهد و نیایش كه در مجله Journal of Cosmology and Astroparticle Physics به چاپ رسیده است را پژوهش جسورانه و قدمی نوآورانه در درك پدیده گرانش كوانتومی نامیده اند. ایده ای كه امواج گرانشی ساطع از دو ستاره نوترونی چرخان می تواند اطلاعات جدیدی از درون سیاهچاله و گرانش كوانتومی به دست دهد.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دكتر جاهد عابدی دانش آموخته دوره دكتری دانشگاه صنعتی شریف و محقق پاره وقت پژوهشگاه دانش های بنیادی بوده است كه دوره پسادكتری خودرا در موسسه امواج گرانشی (آلبرت اینشتین) ماكس پلانك و موسسه لایبنیتز در هانوفر آلمان می گذراند.
همچنین، دكتر نیایش افشردی كیهان شناس و اخترفیزیكدان شهیر، دانش آموخته دوره كارشناسی دانشكده فیزیك دانشگاه شریف و دكتری دانشگاه پرینستون است. وی الان استاد دانشكده فیزیك و نجوم دانشگاه واترلو و موسسه فیزیك نظری پریمیتر كانادا است.
قبل از این نیز این دو اختر فیزیكدان ایرانی با مقاله " پژواك هایی از مغاك: سیاه چاله ای با چرخش زیاد برای پسماند ادغام ستاره نوترونی" در سال ۲۰۱۸ موفق به كسب این جایزه شدند.
منبع:

1398/10/17
14:49:25
5.0 از 5
4484
تگهای خبر: دانشگاه , كارشناسی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ