Go Map نقشه
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری خبر داد

كسب وكارهای جدید زیستی دریایی به میدان می آیند

كسب وكارهای جدید زیستی دریایی به میدان می آیند

به گزارش نقشه دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این كه بسته های حمایتی و تشویقی در حوزه زیست فناوری دریا تهیه شده است، اظهار داشت: تلاش می نماییم كسب وكارهای جدیدی در این عرصه راه اندازی نماییم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، قانعی با بیان این كه حمایت و تشویق بخش خصوصی و شركت های دانش بنیان برای ورود تركیبات زیست فناورانه دریایی به بازار را دنبال می نماییم، اظهار نمود: حمایت و تشویق بخش خصوصی و شركت های دانش بنیان جهت استفاده از تركیبات زیست فناورانه دریایی در صنایع هم با همین هدف پیگیری می شود.
وی ادامه داد: ظرفیت سنجی نیاز كشور به محصولات زیست فناورانه دریایی در صنایع دارویی، غذایی، پزشكی و انرژی یكی از پیش نیازهای توسعه صنعت زیست فناورانه دریایی در كشور است. این صنعت كه ظرفیت بالایی در رونق زیست فناوری دارد به یكی از اولویت های اصلی ستاد توسعه زیست فناوری تبدیل گشته است.
برمبنای اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یكی از اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه فناوری های زیستی حوزه دریا، تشكیل كارگروهی در این عرصه بود. در این كارگروه، خدمات رسانی به صنایع مختلف و رفاه انسانی با تاكید بر حفظ محیط زیست دریایی و توسعه پایدار منابع دریایی مدنظر قرار گرفته است. تعیین اولویت ها و برنامه های در رابطه با توسعه زیست فناوری دریا در برنامه ششم توسعه و تدوین نقشه راه توسعه حوزه زیست فناوری دریا از مهم ترین اولویت هایی است كه در این كارگروه بر آن تاكید گردیده است.
منبع:

1398/10/08
20:09:03
5.0 از 5
4727
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ