Go Map نقشه
ستاری تاكید كرد:

راه اندازی استارت آپ های حوزه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست

راه اندازی استارت آپ های حوزه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست

نقشه: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همكاری آلمانیها و راه اندازی استارتاپ ها در این حوزه به نتیجه خواهد رسید.به گزارش نقشه به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم آغاز همكاری معاونت علمی و وزارت حفاظت محیط زیست آلمان كه با هدف توسعه اقتصاد كم كربن و احداث بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست برگزار شد، اظهار نمود: این طرح بر پایه زیرساخت های موجود و قانون مصرف انرژی اجرا می گردد.
وی با اشاره به اینكه این پروژه ملی متناسب با وضعیت های ساختاری كشور ما در حوزه انرژی است، اظهار داشت: كشور ما در زمینه ذخایر گازی رتبه اول و در زمینه ذخایر نفتی رتبه چهارم را دارد و در مجموع ذخایر نفت و گاز رتبه خوبی را داریم.
ستاری با اشاره به اینكه ظرفیت خوبی در منابع زیرزمینی داریم، اضافه كرد: در صدد هستیم كه بازار جدیدی در حوزه انرژی با مدلهای جدید احداث نماییم.
اقتصاد ایران متنوع ترین اقتصاد خاورمیانه است
ستاری با اشاره به اینكه همچنان ما بزرگترین استارتاپ ها را در زمینه آی سی تی، فناوری و... داریم، اضافه كرد: این نشان داده است بیشترین تنوع اقتصادی در كشور ما وجود دارد و دلیل آن هم تحریم ها است.
وی با اشاره به اینكه متنوع ترین اقتصاد خاورمیانه مربوط به ایران است، اشاره كرد: این ظرفیت بزرگ می تواند با استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان به سمت بازار خوبی برود.
ستاری با اشاره به پروژه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست افزود: این پروژه می تواند كمك نماید تا درك درستی از بازار در این زمینه داشته باشیم و بواسطه آن استارتاپ هایی شكل بگیرند.
راه اندازی استارت آپ در حوزه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امیدواریم این پروژه بتواند راهكار خوبی باشد و به واسطه آن استارتاپ ها به صورت مشترك شكل بگیرند چونكه این بازار عظیم در كشور ما در زمینه انرژی وجود دارد تا بتوانیم مشكلات محیط زیست همچون آلودگی های هوا را حل نماییم.
وی اظهار داشت: امیدوار هستیم كه همكاری های خوبی بین دو كشور ایران و آلمان در این زمینه اتفاق بیافتد چونكه زیرساخت آن در كشور وجود دارد.
ستاری در جمع خبرنگاران اشاره كرد: خوشحالم كه در این شرایط و مشكلات تحریم می توانیم این پروژه را با آلمان داشته باشیم تا در بازار بهینه سازی انرژی سرمایه گذاری نماییم.
وی اشاره كرد: بازار ما در حوزه انرژی وسیع است و استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان می توانند در این حوزه اقدام نمایند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این همكاری مشترك برای توسعه همكاری های دو كشور است و در این مرحله بودجه ۳.۵ میلیون یورویی از طرف آلمان در نظر گرفته شده است.
همچنین برشتولد سفیر جمهوری فدرال آلمان باز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این پروژه نتیجه سفرهای گوناگون ما به ایران بوده است و خوشحالم كه به واسطه اجرای این پروژه به نتیجه خواهد شد.

1397/09/01
21:37:05
5.0 از 5
4614
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ