Go Map نقشه

ركورد حضور یك زن در فضا شكسته شد

ركورد حضور یك زن در فضا شكسته شد

نقشه ركورد حضور یك زن در فضا شكسته شد


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، امروز ۲۸ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، روزی بزرگ برای فضانوردان زن است برای اینكه ۲۸۸ روز از حضور "كریستینا كخ" فضانورد ناسا در فضا می گذرد و وی با سپری كردن این زمان موفق شد ركورد حضور یك زن فضانورد در فضا با یك پرواز را بشكند.
طی چند روز آینده و در سال ۲۰۲۰ كه كخ به زمین بازگردد، ۳۰۰ روز را در فضا سپری خواهدنمود.
وی طی حضور موثر خود در فضا، چهار پیاده روی فضایی انجام داد و برای نخستین بار در تاریخ به همراه دوست و همكار خود "جسیكا میر"(Jessica Meir) نخستین پیاده روی فضایی كاملا زنانه را با موفقیت به سرانجام رساند.


البته تابحال ۱۵ زن فضانورد پیاده روی فضایی انجام داده اند ولی این ماموریت ها به همراه فضانوردان مرد بوده است.
كریستینا كخ می خواهد در ماه ژانویه هم یك پیاده روی فضایی با "جسیكا میر" انجام دهد و باطری های جدید خورشیدی را روی سیستم نیروگاه خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی نصب كند.
البته باید گفت "پگی آنت ویتسون" در بین فضانوردان آمریكایی صاحب ركورد بیشترین مدت اقامت در خارج از جو زمین است و مجموعا ۶۶۵ روز را در فضا سپری كرده است ولی این زمان طی پنج پرواز گوناگون انجام شده است.


روز گذشته كریستینا كخ در مصاحبه با شبكه "CBS" اظهار كرد، ثبت این ركورد یك افتخار بزرگ برای وی است.
با نگاهی به پیشینه علمی و كاری وی می توان دریافت كه كریستینا كخ در جكسونویل، كارولینای شمالی به دنیا آمده است، مدرك كارشناسی ارشد برق و فیزیك و مدرك كارشناسی ارشد برق از دانشگاه ایالتی كارولینای شمالی را دارد. بعنوان مهندس برق با تمركز بر طراحی ابزارهای فضایی در مركز فضایی گادِرد ناسا در گرینبلت، مریلند و آزمایشگاه فیزیك كاربردی دانشگاه جان هاپكینز در لورل، كار می كرد. وی همینطور بعنوان پژوهشگر در چند برنامه تحقیقاتی در قطب جنوب فعالیت داشته است. كریستینا كخ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا بعنوان فضانورد برگزیده شد.
منبع:

1398/10/08
10:47:30
5.0 از 5
4467
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ