Go Map نقشه
رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد

تولید 340 محصول دارویی در شركت های دانش بنیان

تولید 340 محصول دارویی در شركت های دانش بنیان

به گزارش نقشه ایسنا/گیلان رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت با اشاره به تولید ۳۴۰ محصول دارویی در شركت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اضافه كرد: ۷۴ مركز رشد در دانشگاه های علوم پزشكی تاسیس شده است.


پیام كبیری امروز (پنجشنبه) در بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان اظهار نمود: آموزش محوری، پژوهش محوری، فناوری محوری، خدمت محوری و كارآفرینی از ماموریت های دانشگاه ها علوم پزشكی است.
وی با اشاره به فعالیت بیشتر از ۷۰ دانشگاه و دانشكده علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی در كشور اضافه كرد: مرتفع ساختن مشكلات و توسعه محیط زندگی مردم فلسفه وجودی دانشگاه ها است.
رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت با اشاره به تولید ۳۴۰ محصول دارویی در شركت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اضافه كرد: ۷۴ مركز رشد در دانشگاه های علوم پزشكی تاسیس شده است.
كبیری با اشاره به ارتقا رتبه نوآوری ایران در سطح جهان اظهار داشت: ایران طی چند سال گذشته از رتبه ۱۰۶ به رتبه ۷۵ رسیده است و همینطور شش درصد از مقالات دانشگاه علوم پزشكی گیلان در ۱۰ سال قبل در مقالات پر استناد دنیا قرار گرفته است.
وی با تاكید بر عرضه پژوهش های كاربردی توسط دانشگاهیان و محققان خاطرنشان كرد: پژوهش ها باید كاربردی باشد و در جهت حل معضلات جامعه در بخش های مختلف باشد.
رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: در حوزه علم سنجی شاخص ها و برون داده ها دانشگاه ها باید در زمینه های آموزش، پژوهش، فناوری، خدمت و كار آفرینی ارزیابی شوند.
محمدرضا نقی پور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی گیلان، هم در این مراسم به ارزیابی سال ۹۶ و رتبه این دانشگاه در حوزه پژوهش اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی گیلان بین رتبه های نهم تا دوازدهم كشوری را دارد.
وی با اشاره به اینكه تولید علم مشكل عمده دانشگاه های علوم پزشكی گیلان است، تصریح كرد: دانشگاه علوم پزشكی در حوزه های زیرساخت به اشباع رسیده است.
منبع:

1398/09/29
00:08:33
5.0 از 5
4696
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ