Go Map نقشه
در جلسه ۳۳۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی؛

طرح تشكیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی گردید

طرح تشكیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی گردید

به گزارش نقشه در جلسه ۳۳۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه ها و با حضور دكتر سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، طرح تشكیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی گردید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین رستمی اظهار داشت: بایستی بدنه تصمیم گیر پیوست های فرهنگی لازم برای مدیریت روانی جامعه را فراهم آورد و متوجه لزوم بازآرایی صحنه فرهنگی جامعه باشیم.
دستور این جلسه بررسی طرح تشكیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بود كه بر مبنای راهبرد ۱۵ نظام فرهنگی-تربیتی سند دانشگاه اسلامی جهت بررسی در این نشست عرضه شد.

حجت الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و رئیس كمیته فرهنگی- تربیتی سند دانشگاه اسلامی با اشاره به اقدامات پیشران سند دانشگاه اسلامی در حوزه فرهنگی اظهار داشت: در زمینه اولویت دادن به پذیرش بومی دانشجویان و تقویت ارتباط دانشگاه با خانواده، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده متولی اجرای این اقدام پیشران سند دانشگاه اسلامی شد و مباحث كارشناسی آن حدود ۷ جلسه در شورای فرهنگی - اجتماعی زنان و نهایتاً ۴ جلسه بررسی نهایی در كمیته فرهنگی تربیتی را به دنبال داشت.
حجت الاسلام و المسلمین شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی اظهار داشت: رویه اجرای موضوعات محوله به كمیته های چهارگانه این شورا بدین صورت است كه طرح عرضه شده، توسط كمیته مربوطه كارشناسی و نهایی سازی می شود.
وی ادامه داد: در نهایت طرح كارشناسی شده در دستور جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی قرار می گیرد تا توسط اعضا تصمیم گیری نهایی شود.

آقای محمد ابراهیم سقزچی، معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی اظهار داشت: فلسفه تهیه طرح مذكور بر این بود كه بتوانیم از ظرفیت خانواده های همیار و داوطلب در یاری رسانی به دانشگاه ها استفاده نماییم و همینطور برای دانشجویان صدمه پذیر واحد متمركزی در دانشگاهها لحاظ شود.

به گزارش مركز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه این جلسه اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند كه اهم آن به شرح ذیل است:
پرهیز از كلی گویی و ضرورت تمركز بر یك هدف مشخص در این زمینه؛ پرهیز از مطول سازی متن طرح و خلاصه-سازی آن؛ تقویت عوامل پیشگیرانه در تحقق اهداف سند ؛ صیانت از دانشجویان با مشاركت خانواده ها؛ بهره-گیری از تجارب انجمن اولیا و مربیان مدارس آموزش و پرورش؛ پرهیز از ایجاد ساختار جدید و تلاش در جهت ابلاغ مأموریت به نهادهای موجود؛ استفاده از تجارب واحدهای مشاوره دانشجویی؛ پرهیز از تحمیل هزینه های مالی ؛ استفاده از ظرفیت بخش های مختلف دانشگاهی در اجرایی سازی اهداف این سند
1398/09/10
20:46:37
5.0 از 5
5123
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ