Go Map نقشه
معاون وزیر ارتباطات:

یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها تا یك سال دیگر به پایان می رسد

یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها تا یك سال دیگر به پایان می رسد

به گزارش نقشه معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه 60 درصد از پروژه ملی یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها به پایان رسیده است، اظهار داشت: این پروژه تا یك سال آینده به پایان می رسد.حسین نعمتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت پروژه ملی یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها (جی نف) بر اساس انطباق كدپستی و آدرس گفت: پروژه «جی نف» كه با هدف انطباق تمامی آدرس های پستی در كشور با كدپستی و نقشه تعریف شده، یك پروژه ملی است كه حیطه و گستره وسیعی دارد و باید همه كشور را پوشش دهد.
وی با اشاره به اینكه در این پروژه دستگاه های مختلف متولی بخش های آن هستند، اضافه كرد: تأمین نقشه نقاط مختلف كشور با مقیاس خاص یكی از الزامات این پروژه است و هر گونه نقشه جوابگوی این پروژه نیست.
معاون وزیر ارتباطات، ساماندهی نامگذاری معابر توسط شهرداری ها را از دیگر مراحل اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه متأسفانه ساماندهی صورت نگرفته و ما با كمك و همكاری شهرداری دنبال تكمیل آدرس معابر هستیم.
نعمتی با اشاره به اینكه در خیلی از اماكن كشور، نقاط شهری و روستایی فاقد پلاك هستند و این مساله باید توسط شهرداری ها تأمین شود، اشاره كرد: حدود ۵۰ درصد آدرس ها در سطح كشور فاقد پلاك هستند و ساماندهی این مساله كار زمان بری است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه حدود ۶۰ درصد پروژه «جی نف» تكمیل شده است، اشاره كرد: نقشه آدرس ها در كلان شهرها تأمین و نامگذاری معابر اصلاح شده است.
وی تصریح كرد: در «جی نف» به دنبال آن هستیم كه با ژئوكدكردن نقشه و آدرس در سطح كشور به یك آدرس معتبر و اختصاصی برسیم.
نعمتی با اشاره به اینكه در خیلی از خیابان ها با تكرار اسامی روبرو می باشیم كه باید تصحیح شود، افزود: در وهله اول سوژه این است كه باید آدرس معتبر برمبنای شهر، محل، خیابان و كوچه، پارسل بندی تأمین شود كه در این راستا تابحال ۶۰ درصد نقاط شهری كشور، این مساله نهادینه شده و به دنبال انجام راه های میان بر برای تسریع در سرعت كار هستیم.
وی اضافه كرد: اگر سرویس های مدنظر روی سامانه «جی نف» مستقر شود، خیلی از نقاط ضعف این پروژه برطرف شده و هدف گذاری ما این است كه در كمتر از یك سال آینده بتوانیم این پروژه ملی را به پایان برسانیم.

1398/09/02
18:03:30
5.0 از 5
4841
تگهای خبر: دستگاه , نقشه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ