Go Map نقشه
در دانشگاه بریتیش كلمبیا صورت گرفت

كشف مدارهای مغزی در رابطه با اختلال اضطراب

كشف مدارهای مغزی در رابطه با اختلال اضطراب

به گزارش نقشه پژوهشگران ˮدانشگاه بریتیش كلمبیاˮ در بررسی جدید خود توانستند مدارهای در رابطه با اختلال های اضطراب و خلقی را كشف كنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، بررسی جدید پژوهشگران "دانشگاه بریتیش كلمبیا"(UBC) كه بزرگترین پژوهش در نوع خود جهت بررسی تصویربرداری از مغز است، نشان داده است كه چرا افراد مبتلا به اختلال اضطراب و اختلال خلقی، اغلب احساس می كنند كه نمی توانند از افكار و احساسات منفی بگریزند.
پژوهشگران در این پروژه، اسكن های مغز بیشتر از ۹۰۰۰ نفر را مورد بررسی قرار دادند و سپس فعالیت مغز بزرگسالان سالم را با فعالیت مغز افراد مبتلا به اختلال اضطراب و اختلال خلقی مقایسه كردند.
تحلیل های انجام شده طی این بررسی نشان داد كه كاهش فعالیت در قسمت هایی از مغز كه در توقف افكار یا تغییر آنها نقش دارد، با كنترل شناختی و فعالیت بیش از اندازه قسمت های دیگر مغز در ارتباط می باشد كه احساسات و افكار عاطفی را پردازش می كند.
یافته های این پژوهش نشان می دهند كه مدیریت افكار عاطفی، برای مغز بیماران مبتلا به اختلال اضطراب و اختلال خلقی دشوار است. مغز این افراد، بیشتر استعداد پذیرش شایعات و افكار منفی را دارد.
دكتر "سوفیا فرانگو"(Sophia Frangou)، استاد روانپزشكی دانشگاه بریتیش كلمبیا و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: یافته های به دست آمده از اسكن های مغزی، توضیحی علمی را در مورد دلیل قرار گرفتن افراد در حالت های اختلال اضطراب و اختلال خلقی عرضه می دهد. این یافته ها نشان می دهند كه افراد مبتلا به این اختلالات، توقف و تغییر افكار و احساسات منفی را هم تجربه می كنند.


اختلالات اضطراب و خلقی در این پژوهش، اختلال افسردگی عمده، اختلال دوقطبی، اختلال استرسی بعد از صدمه روانی و چندین اختلال اضطراب را در بر می گیرند.
به قول پژوهشگران، این بررسی فاقد اسكن های مغز كودكان و افراد مسن است؛ در نتیجه نمی توان این نتایج را به گروه های سنی گوناگون تعمیم داد.
آنها امیدوار هستند كه پژوهش های بیشتر بتوانند روش های تمركز بر مدارهای مغز را ارزیابی كنند و درمان های هدفمندی عرضه كنند.
این پژوهش، در مجله "JAMA Psychiatry" به چاپ رسید.1398/08/14
09:54:50
5.0 از 5
4647
تگهای خبر: تجربه , دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ