Go Map نقشه
در نشست مشترك دانشگاه و هلال احمر كردستان مطرح شد؛

لزوم بهره مندی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در بلایای طبیعی

لزوم بهره مندی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در بلایای طبیعی

به گزارش نقشه ایسنا/كردستانرییس دانشگاه كردستان اظهار داشت: متاسفانه كشور ما در بحث حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی آمار بالایی دارد و لازم است كه قبل از هراتفاقی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در این زمینه ها بهره جست.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، رحمت صادقی در نشست با مدیرعامل جمعیت هلال احمر كردستان، با اشاره به امضای تفاهم نامه بین هلال احمر استان و دانشگاه كردستان، اظهار نمود: امضای تفاهم نامه به تنهایی كافی نیست و لازم است تا از ظرفیت جمعیت دانشجویی دانشگاه به خوبی استفاده گردد.
وی اظهار داشت: دانشگاه كردستان حدود ۱۲ هزار نفر دانشجو دارد و بی گمان برای كارهای آموزشی، مطالعاتی و پژوهشی در حوزه مدیریت بحران و امور داوطلبانه باید از آن بهره برد.
رحمت صادقی اشاره كرد: متاسفانه كشور ما در بحث حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی آمار بالایی دارد و لازم است كه قبل از هراتفاقی از دانش اساتید و نیروهای توانمند در این زمینه ها بهره جست.
وی با اشاره به اینكه حضور و برگزاری كلاس توسط هلال احمر در دانشگاه مهم می باشد، بیان كرد: دانشگاه كردستان نقاط كوری همچون سالن های ورزشی و آزمایشگاه ها را دارد كه همواره خطر آفرین هستند و دانشجویان باید با راه های جلوگیری از خطر و یا لطمه آشنا گردند.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه 100 در صد آمادگی خودرا نسبت به اجرای كامل تفاهم نامه مشترك بین این دو دستگاه را دارد، اضافه كرد: تا كنون در دانشگاه كارهای بزرگی به همت اساتید و دانشجویان صورت گرفته و این كارها بدون هیچ چشم داشتی و تنها به صرف انسان بودن و وظیفه اجتماعی بوده است.
هلال احمر حیاط خلوت ادارات نیست
در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كردستان نیز اضافه كرد: هلال احمر یك ارگان غیر سیاسی و غیر دولتی است و وابسته به هیچ جناح و و تیمی نیست.
محمدی اضافه كرد: متاسفانه برخی ادارات هلال احمر را حیاط خلوت خود می دانند و اینگونه بعضی از كارهای این ارگان بزرگ زیر سوال می رود.
وی اظهار داشت: مردم استان كردستان ثابت كرده اند كه می توانند كارهای بزرگی انجام دهند و در بحث زلزله و سیل سال های گذشته توانستیم جزو شش استان برتر كشور باشیم.
مدیرعامل هلال احمر استان كردستان اشاره كرد: هیچ كار عملیاتی تاثیر گذاری، بدون پشتوانه علمی امكان پذیر نیست و ما نیز دست نیاز و یاری به سمت دانشگاهیان دراز می نماییم.
وی بیان كرد: متاسفانه در سال های اخیر سواستفاده از احساسات و كمك های خیریه توسط برخی افراد بسیار بالا بوده و كمتر كسی كمك واقعی را به دست نیازمندان و لطمه دیدگان می رساند و بدین جهت دادستانی بعضی از حساب ها را مصدود كرده است.
محمدی با اشاره به اینكه ایران جزو ۱۰ كشور بلاخیز در دنیا است، اشاره كرد: دانش آموزان و دانشجویان در طول تحصیل خود باید از آموزش های كمی و كیفی هلال احمر و امداد و نجات بهره مند شوند تا در حوادثی نظیر زلزله ها و آتش سوزی ها كمتر لطمه ببینند.
مدیرعامل هلال احمر استان كردستان عنوان كرد: خوشحالیم كه دانشگاه كردستان در بر پایی چنین جلساتی پیش قدم است و ما هر چه در توان داشته باشیم برای دانشجویان و اساتید استفاده می نماییم و امیدواریم اساتید نیز ما را از دانش خود بهره مند كنند.
وی اشاره كرد: كردستان تنها استان در كشور است كه مجوز جمع آوری كمك مالی به كردهای سوریه را دارد و لازم است تا دانشگاه كردستان در این راه مارا كمك نماید و اعتماد مردم را به جمع آوری كمك ها جلب نماید.
محمدی درانتها تصریح كرد: برای كمك به شمال سوریه مشغول جمع آوری كمك هستیم و برای اعتماد سازی بیشتر نماینده ای از طرف دانشگاه نسبت به توزیع خدمات در سوریه بر كارهای ما نظارت خواهدنمود.
منبع:

1398/08/09
18:58:54
5.0 از 5
4944
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ