Go Map نقشه
رییس جهاددانشگاهی خبر داد

آمادگی ایجاد شبكه كشوری در زمینه سرطان سینه

آمادگی ایجاد شبكه كشوری در زمینه سرطان سینه

به گزارش نقشه رئیس جهاددانشگاهی در افتتاحیه كنگره های سه گانه پژوهشكده سرطان معتمد اظهار نمود: آمادگی داریم با كمك واحدهای جهاددانشگاهی مراكزی را در زمینه تشخیص زودرس ایجاد نماییم تا بشود یك شبكه در زمینه سرطان پستان در كشور به وجود آورد تا برای بانوان مفید باشد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، كنگره های سه گانه پژوهشكده سرطان معتمد امروز، چهارشنبه 1 آبان در سالن همایش های رازی با حضور برخی از نمایندگان مجلس، رئیس جهاددانشگاهی، معاون پژوهشی جهاددانشگاهی و همكاری استادان برتر بین المللی و ملی برای مدت 3 روز شروع به كار كرد.
دكتر حمیدرضا طیبی در این مراسم اظهار نمود: علاوه بر توسعه فرهنگی بعنوان عنصر زیرساختی در توسعه و پیشرفت كشورها، تمام دنیا توسعه علم و فناوری را عنصر محرك پیشرفت و توسعه می دانند. برای این كه توسعه پایدار باشد باید خودمان صاحب علم و فناوری باشیم، نقدا علم و فناوری را راحت در اختیار ما نمی گذارند. اگر كشوری به ما نقشه بدهد آن نقشه فناوری نیست، فناوری دانشی است كه شما بتوانید طراحی كنید.
وی در ارتباط با فعالیت این نهاد در زمینه پژوهشی و تاكید بر این كه پژوهشكده سرطان معتمد در حوزه سرطان سینه یكی از مراكز موفق پزشكی جهاددانشگاهی است، اظهار داشت: پژوهشگاه و پژوهشكده های جهاددانشگاهی مانند رویان نیز نمونه موفقی در سطح ملی و بین المللی است كه اثبات كردیم می شود در مرز علم حركت و علم خودمان را در چارچوب محصول و خدمات تبدیل به فناوری كرد و در خدمت درمان بر بالین بیماران قرار داد.
دكتر طیبی افزود: با عنایت به اهمیت سوژه این سرطان در بانوان و این كه بانوان محور و كانون خانواده هستند، و حضور خانم ها در اجتماع خانواده بعنوان عنصر اصلی یك جامعه بسیار لازم است این نهاد بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه سرطان سینه داشته انجام داده است.
رییس جهاددانشگاهی اشاره كرد: به لحاظ زیرساختی و با عنایت به برنامه های توسعه ای كه پژوهشكده معتمد دارد به لحاظ فضای كالبدی مشكل داشتیم و فضای خوبی را شروع كردیم.
طبق اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، وی اظهار نمود: آمادگی داریم با كمك واحدهای جهاددانشگاهی مراكزی را در زمینه تشخیص زودرس ایجاد نماییم تا بشود یك شبكه در زمینه سرطان سینه در كشور به وجود آورد تا برای بانوان مفید باشد.1398/08/02
18:54:44
5.0 از 5
4373
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ