Go Map نقشه

امضای ۶ تفاهم نامه با ارزش ۴ میلیون دلار میان شركت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان

امضای ۶ تفاهم نامه با ارزش ۴ میلیون دلار میان شركت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان

نقشه: 6 تفاهم نامه به ارزش 4 میلیون دلار با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری میان شركت های دانش بنیان ایرانی و جمهوری آذربایجان در باكو منعقد شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا در سفر مسئولان و نمایندگان ۵۰ شركت دانش بنیان ایرانی به جمهوری آذربایجان به سرپرستی دكتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی و به دنبال مذاكرات دو روزه میان مسئولان و نمایندگان شركت های دو كشور، ۶ تفاهم نامه میان دو كشور به امضا رسید.
این تفاهم نامه ها كه با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری و در زمینه "كف پوش های نانویی و كف پوش هایی با خواص مقاومتی بالا"، "حوزه الكترونیك و طعم دهنده ها" منعقد شد، در حضور دكتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان و تورال كریملی رئیس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان به امضا رسید.
در حاشیه این مراسم رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی امضای این ۶ تفاهم نامه به مبلغ ۴ میلیون دلار میان شركت های دانش بنیان ایرانی و شركت هایی از جمهوری آذربایجان را اتفاقی مهم توصیف كرد و اظهار داشت: این تازه شروع راه است و امیدوارم این روند ادامه پیدا كند.
او همینطور ابراز امیدواری كرد كه افتتاح مركز همكاری نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان منجر به تقویت روابط میان شركت های دانش بنیان و فناور دو كشور شود.
تورال كریملی، رئیس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان در حاشیه این مراسم اظهار نمود: چهار هزار و ۷۰۰ استارتاپ در ایران مشغول به فعالیت هستند و بدون شك جمهوری آذربایجان مایل است تا با این شركت ها همكاری داشته باشد تا علاوه بر حضور این شركت ها در بازار آذربایجان و دیگر كشورها، میان این دو كشور تبادل همكاری نیز صورت گیرد.
در جریان این سفر، مركز همكاریهای نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان به همت بخش خصوصی و با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد كه در آن نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی به مدت یك سال برپا خواهد شد.
منبع:

1398/07/28
13:27:38
5.0 از 5
4318
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ