Go Map نقشه

فضانوردان با لباس های جدید به ماه می روند

فضانوردان با لباس های جدید به ماه می روند

به گزارش نقشه ناسا می خواهد لباس های فضانوردی جدیدی برای سفر انسان به ماه طراحی كند. لباس های جدید انعطاف پذیری بیشتری دارند و با عنایت به اسكن ۳ بعدی بدن هر فضانورد طراحی و تولید می شوند.


به گزارش نقشه به نقل از سی نت، مقرر است طی مأموریت آرتمیس در ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان به ماه ارسال شوند. برای این منظور آنها نیازمند لباس های فضانوردی مخصوصی هستند. درهمین راستا مقرر است لباس های فضانوردی جدیدی مجهز به تكنولوژی های جدید طراحی شوند. لباس های فضانوردی جدید به حركت بهتر فضانوردان كمك می كنند. فضانوردان می توانند در این لباس ها بازوهای خویش را بلند كنند و اشیا را بالای سرشان ببرند. همینطور لباس در بخش لگن و زانو ها انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت.
همینطور ناسا تصمیم دارد اسكن های سه بعدی از كل بدن هر یك از فضانوردان تهیه نماید تا لباسی مخصوص او تهیه شود. برای این منظور از اسكن سه بعدی بدن فضانوردان برای تولید بخش های ماژولار لباس آنها استفاده می شود. لباس های فضانوردی جدید xEMU نام دارند. اولین نمونه های این لباس در سال ۲۰۲۳ میلادی در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش می شود. در مرحله بعد فضانوردانی كه ۲۰۲۴ روی ماه فرود می آیند، این لباس مخصوص را به تن خواهند كرد. نسل آتی لباس های فضانوردی ناسا حدودا شبیه لباسی است كه فضانوردان برای راهپیمایی در ایستگاه فضایی بین المللی به تن می كنند. البته ناسا می خواهد نسخه اول این لباس را خود بسازد و در مرحله بعد تولید آنرا به بخش خصوصی واگذار كند.

1398/07/20
15:03:01
5.0 از 5
4543
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ