Go Map نقشه
وزیر نیرو خبر داد:

برای كاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده كردیم

برای كاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده كردیم

به گزارش نقشه وزیر نیرو اظهار داشت: از فناوری نانو در جهت كاهش فلزات سنگین آب و كدورت های آب استفاده كردیم تا آب سالم در اختیار مردم قرار بگیرد.به گزارش نقشه به نقل از مهر، رضا اردكانیان امروز در حاشیه افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران تصریح كرد: از فناوری نانو می توان در همه عرصه های كشور بخصوص در بخش آب كشور استفاده نمود.
وی اضافه كرد: حالا در مقیاس محدود در حال استفاده از محصولات نانویی ایرانی برای كاهش فلزات سنگین در منابع آب هستیم؛ بدین واسطه آب با كیفیت مناسب و مطمئن در اختیار مصرف كننده قرار می گیرد و از جانب دیگر برای از بین بردن كاهش نیترات هم از این تكنولوژی استفاده می شود.
وزیر نیرو تصریح كرد: با عنایت به اینكه كشور دسترسی خوبی به منابع آب شور آزاد دارد می توانیم استفاده از این تكنولوژی را توسعه دهیم. همینطور از این تكنولوژی برای كاهش كدورت آب هم استفاده نماییم.
اردكانیان افزود: ان شاءالله با حمایتی كه از این عرصه خواهد شد و با توسعه ای كه در ارتباط تجارت و این فناوری رخ خواهد داد، در آینده نزدیك بتوانیم به این نقطه برسیم كه توجیه اقتصادی و اجتماعی بالاتری داشته باشیم و در مناطق خاصی از كشور با استفاده از این تكنولوژی آب آشامیدنی مطمئن را در اختیار خانوارها قرار دهیم.
به گفته وی، فناوری نانو عرصه مهمی است، همه ما می دانیم این شاخه از علم و فناوری همانند دیگر شاخه ها بذری است كه در بستر اخلاقیات رشد می كند.
وزیر نیرو تصریح كرد: ما هر چقدر پایبندی به اخلاقیات و اخلاق حرفه ای را توسعه دهیم می توانیم از ثمرات رشد این فناوری ها بهره مند شویم.

1398/07/18
21:50:00
5.0 از 5
4193
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ