Go Map نقشه

آخر مأموریت 11 ساله اقیانوس شناسی ناسا

آخر مأموریت 11 ساله اقیانوس شناسی ناسا

به گزارش نقشه ناسا به همراه شركای خود تصمیم گرفته است مأموریت نظارت بر اقیانوس های زمین معروف به ˮOSTMˮ را كه ۱۱ سال در حال اجرا بود، به علت نقص در سیستم برق ماهواره ˮجیسون-۲ˮ خاتمه دهد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ماموریت توپوگرافی سطح اقیانوس جیسون-۲(OSTM) یك مأموریت ماهواره ای با هدف اندازه گیری ارتفاع سطح دریا بود كه خاتمه آن بعد از ۱۱ سال در تاریخ یك اكتبر با موفقیت شروع شد.
ناسا و سایر شركای آن در این مأموریت وقتی متوجه خراب شدن سیستم نیروی فضاپیما شدند، تصمیم گرفتند این مأموریت را خاتمه دهند.
این آخر ماموریتی است كه مقدار زیادی از داده ها و اطلاعات را در اختیار دانشمندان اقلیم قرار می دهد.
بیانیه ناسا می گوید خراب شدن سیستم برق ماهواره "OSTM" به این مفهوم است كه این ماهواره می توانست خطری برای سایر ماهواره ها و مأموریت ها چه در حال و چه در آینده باشد.
البته عملیات نهایی خاتمه این مأموریت از ۱۰ اكتبر شروع می شود.
مأموریت "OSTM" یك مأموریت مشترك ناسا با آژانس فضایی فرانسه(CNES)، اداره ملی اقیانوس و اتمسفر آمریكا(NOAA) و سازمان اروپایی بهره برداری از ماهواره های هواشناسی(EUMETSAT) بود كه از ژوئن ۲۰۰۸ شروع شده بود.
ناسا اقدامات اندازه گیری ارتفاع سطح دریا را با جانشین ماهواره "جیسون-۲" معروف به "جیسون-۳" ادامه خواهد داد كه در سال ۲۰۱۶ پرتاب شده است.
"توماس زوربوچن" مدیر مسئول مأموریت علوم در مقر ناسا در واشنگتن اظهار داشت: امروز ما آخر این مأموریت بین المللی بسیار موفقیت آمیز را جشن می گیریم. "جیسون-۲" بینش بی نظیری از جریان های اقیانوسی و افزایش سطح دریا با فواید ملموس برای پیشبینی دریایی، هواشناسی و درك ما از تغییرات آب و هوا عرضه كرده است.
"جیسون-۲" از زمان پرتاب تابحال نشان داد كه سطح دریا نزدیك به ۲ اینچ(۵ سانتی متر) افزایش یافته است. این یك یافته كلیدی در علم تغییر اقلیم بود.
این مأموریت منجر به انتشار بیشتر از ۲۱۰۰ مقاله علمی شده است.
"استیو ولز" دستیار مدیر خدمات ماهواره ای و اطلاع رسانی "NOAA" اظهار داشت: "جیسون-۲" بعنوان نخستین مجموعه مأموریت های جیسون، یك مأموریت سطح بالا و نقطه عطفی در اقیانوس شناسی ماهواره ای بود.1398/07/16
20:58:57
5.0 از 5
4708
تگهای خبر: بین المللی , خدمات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ