Go Map نقشه
مدیر شبكه آزمایشگاهی:

نیازسنجی ملی خرید تجهیزات آزمایشگاهی لازم است

نیازسنجی ملی خرید تجهیزات آزمایشگاهی لازم است

به گزارش نقشه مدیر شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با بیان لزوم نیازسنجی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی در كشور، اظهار داشت: یكی از اهداف شبكه، تمركز بخشیدن به خرید تجهیزات آزمایشگاهی برمبنای نیازهای ملی است.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با اشاره به اینكه شبكه به دنبال رفع موازی كاری ها در خرید تجهیزات آزمایشگاهی است، بیان كرد: سال ها در كشور رسم بود كه بدون نیاز سنجی صحیح، تجهیزات آزمایشگاهی خریداری می شد؛ اما با شكل گیری شبكه تلاش شد كه این موازی كاری ها و خریدهای غیرضروری كم شود.
مدیر شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوریافزود: شبكه تلاش می كند با تمركز بخشیدن به خریدهای آزمایشگاهی، بر طبق نیاز سنجی ملی، منطقه ای و محلی، نسبت به برطرف نمودن كمبودها در این عرصه اقدام نماید.
به گفته اسدی فرد، گاهی به سبب عدم آگاهی، دستگاهی آزمایشگاهی در كشور با قیمتی گزاف خریداری می شد در حالی كه همان دستگاه در كشور وجود داشت و تنها به سبب یك نقص كوچك سالها خاك می خورد؛ اما با شكل گیری شبكه این نقصها و مشكلات رفع شده و بانك اطلاعات تجهیزات موجود در داخل كشور به وجود آمده است.
وی افزود: عضویت اعضا در این شبكه، كمك می نماید كه علاوه بر افزایش توان نیروی انسانی فعال در آزمایشگاه های عضو، ستاندن استانداردهای معتبر آزمایشگاهی و خرید تجهیزات جدید در چارچوب دستورالعمل های شبكه تسهیل شود.
دبیر شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور عنوان كرد: ایجاد بسترهای لازم برای در دسترس قرار گرفتن خدمات قابل ارائه بوسیله شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایران از اولویت های این شبكه است.

1398/07/08
21:02:14
5.0 از 5
4294
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ