Go Map نقشه
در گزارش نقشه اعلام شد؛

نگهداری ۵۰ نمونه جلبك در بانك ملی جلبك، ۶۰میلیارد صرفه جویی ارزی

نگهداری ۵۰ نمونه جلبك در بانك ملی جلبك، ۶۰میلیارد صرفه جویی ارزی

به گزارش نقشه مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران با اشاره به اینكه جلبك ها در صنایع غذایی كاربرد فراوانی دارند، اظهار داشت: درحال حاضر 5۰نمونه جلبك در بانك نگهداری می شود كه این كار صرفه جویی ارزی6۰میلیاردی دارد.علی خلیلی مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران مستقر در دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه در این بانك روی محصولات با پایه جلبك كار می نماییم، اظهار داشت: در این بانك ۳۵ گونه، ۱۵ محصول تولید شده، ۶۰ پروژه در حال تجاری شدن و ۶ ثبت اختراع داریم.
وی با اشاره به اینكه بانك ملی جلبك ایران به صورت تخصصی در زمینه جمع آوری، نگهداری و بهره برداری از گونه های مختلف جلبكی شامل گونه های بومی یا غیر بومی ایران فعالیت می كند، بیان كرد: برآن هستیم كه با استفاده از علم روز دنیا، ضعف های صنعتی خصوصاً صنایع غذایی و دارویی را پوشش دهیم.
خلیلی اشاره كرد: در این راستا با استفاده از تولید دانش و ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه به تولید محصولات دانش بنیان اقدام می شود.
مدیر بازاریابی بانك ملی جلبك ایران با اشاره به اینكه هم اكنون ۵۰ نمونه جلبك در این بانك ذخیره و نگهداری می شود، بیان كرد: نمونه جلبك در این بانك كه در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران است زیر نظر دانشكده علوم پزشكی دانشگاه تهران جلبك ها را نگهداری می شود.
وی با اشاره به اینكه تولید این گونه ها در كشور موجب صرفه جویی ارزی ۶۰ میلیاردتومان برای ۵۰ محصول می شود، اظهار داشت: هم اكنون نمونه های جلبكی داریم كه در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.
خلیلی اشاره كرد: ما توانایی این را داریم كه این ۵۰ نمونه جلبك را تا ۸۰ نمونه ارتقا دهیم و در بانك ذخیره نماییم اما این نیاز به بودجه دارد.
وی با اشاره به میزان واردات یكی از این محصولات اظهار داشت: هر كدام از محصولات به صورت جداگانه ۵۵۰ تن واردات در سال دارد كه میزان واردات آن ۵تا ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی می شود.
به گفته خلیلی، این جلبك ها در صنعت غذایی كاربرد فراوانی دارند؛ما در این بانك می توانیم از هر جلبك در ابتدای كار، ۵۰ تا ۱۰۰كیلو تولید نماییم ولی نیاز به سرمایه گذار است. وی افزود: همین طور می توان این جلبك را به پودر تبدیل نموده و از آن در مصارف مختلف صنایع غذایی، غذای دام و طیور، آرایشی و بهداشتی و مكملهای پروتئینی بهره برد؛ هم اكنون بانك ملی جلبك ایران می تواند در حد تولید نمونه های صنعتی وارد ارائه شود.


منبع:

1398/07/04
20:50:06
5.0 از 5
4722
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ