Go Map نقشه
رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام كرد

ابلاغ شیوه نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه، آغاز ثبت نام از ۲۰ مهرماه

ابلاغ شیوه نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه، آغاز ثبت نام از ۲۰ مهرماه

به گزارش نقشه معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: بخشنامه و شیوه نامه بازبینی شده انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده و ثبت نام دانشجویان متقاضی در جشنواره دانشجوی نمونه از 20مهرماه در سامانه مربوطه شروع می شود و تا 4 آبان ادامه دارد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر مجتبی صدیقی اظهار داشت: از دهه سوم مهر ماه كلیه دانشجویان دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی و پژوهشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، همین طور دانشگاه های، پیام نور و فرهنگیان كه متقاضی ثبت نام در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه هستند می توانند با مراجعه به سایت www.portal.saorg.ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.
وی ادامه داد: جشنواره سال ۱۳۹۸، بیست و هشتمین دوره رقابت میان متقاضیان این جشنواره است و بر طبق زمان بندی های پیش بینی شده در هفته سوم مهرماه شروع شده و درانتها همین سال با برگزاری مراسم تجلیل تمام می شود.
صدیقی اظهار داشت: همانند سال های گذشته كلیه مراحل ثبت نام و مرحله داوری دانشگاهی و داوری مرحله كشوری در سامانه الكترونیكی انجام می پذیرد و پروسه داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و كشوری صورت می گیرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در اولین مرحله انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاه به رقابت می پردازند و آن دسته از دانشجویانی كه برترین امتیازات را برمبنای بخشنامه و صرف نظر از حد نصاب های آن كسب كرده اند، بعنوان برگزیدگان دانشگاهی مورد تقدیر دانشگاه قرار می گیرند و آن تعداد از متقاضیان كه شرایط معرفی به مرحله دوم را كسب كرده اند به دبیرخانه مركزی معرفی می گردند.
وی ادامه داد: مرحله دوم جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پنج گروه علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، كشاورزی و دامپزشكی، هنر در مقاطع مختلف انجام می شود كه بعد از ارزیابی داوران كشوری در نهایت دانشجویان نمونه كشوری انتخاب و معرفی می گردند.
صدیقی اظهار نمود: در سال ۹۷ ثبت درخواست دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در سامانه های مجزا صورت پذیرفت و كلیه متقاضیان در وزارت علوم درخواست خودرا در سامانه سجاد در بخش دانشجوی نمونه تكمیل كردند كه در نهایت بعد از طی مراحل دانشگاهی و كشوری ۲۷ نفر به عنوان برگزیدگان مرحله كشوری با حضور معاون اول ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی ادامه داد: یكی از اقدامات صورت گرفته درباب جشنواره دانشجوی نمونه این است كه در سال قبل پس از اتمام جشنواره و برگزاری مراسم طی هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و لطمه شناسی جشنواره طی شش دوره گذشته (از سال ۹۲ الی ۹۷) و با عنایت به بررسی های صورت گرفته، شورای سیاست گذاری جشنواره به این نتیجه رسید كه برخی اصلاحات در بخشنامه الزامی است و بنا بر این تیم تحقیقاتی در این راستا تشكیل شد و بخشنامه و شیوه نامه مورد بررسی و اصلاحات قرار گرفت و الان بخشنامه با امضای دو وزارت به كلیه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی ابلاغ گردیده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اشاره كرد: متقاضیان در سال جدید می بایستی علاوه بر بخش های آموزش، پژوهش و فرهنگی در بخش فناوری نیز خودرا مورد ارزیابی قرار دهند و یكی از مهم ترین تغییرات بخشنامه اضافه شدن این بخش و تغییرات در نمرات افزوده است؛ همین طور توجه به سنوات تحصیلی برای شركت در رقابت از شروط بخشنامه جدید است و برخی تغییرات فرعی نیز صورت گرفته است.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، شیوه نامه جشنواره نیز تغییراتی به دنبال داشته است كه لازم است كلیه متقاضیان در جشنواره سال ۹۸ ضمن مطالعه دقیق بخشنامه و شیوه نامه جدید نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه سجاد به آدرس www.portal.saorg.ir در تاریخ ذكر شده اقدام نمایند.
منبع:

1398/07/01
19:30:30
5.0 از 5
4444
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ