Go Map نقشه
رئیس اداره گردشگری زبان فارسی وزارت امور خارجه تاكید كرد

حمایت وزارت امور خارجه از گسترش كرسی های زبان فارسی در دنیا

حمایت وزارت امور خارجه از گسترش كرسی های زبان فارسی در دنیا

نقشه: رئیس اداره گردشگری زبان فارسی وزارت امور خارجه با اشاره به حمایت این وزارتخانه از توسعه كرسی های زبان فارسی در خارج، اظهار داشت: الان در وضعیت گسترش كرسی های زبان و ادبیات فارسی هستیم و مشكلات ارزی آن از راه دستور دكتر جهانگیری حل و فصل شده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، محمدحسین میرزاآقایی رئیس اداره گردشگری زبان فارسی وزارت امور خارجه در مراسم آئین بازگشایی ۵۰ كرسی زبان و ادبیات فارسی در جهان در سال ۹۸ كه امروز با حضور وزیر علوم در ساختمان مركزی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: زمانی كه بخشنامه وزیر علوم در مورد كرسی های زبان ادبیات فارسی را دیدیم كمی نگران شدیم وزارت امورخارجه بموقع اقدامات خویش را شروع كرده و نیاز مادی این وزارتخانه را در این زمینه تامین كرد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: یكی از بسترها و ستون های دیپلماسی عمومی كه تسهیل كننده روابط خارجی است، گسترش زبان فارسی است.
میرزا آقایی اظهار نمود: وزیر امور خارجه حامی گسترش زبان فارسی است و از نظر وزارت خارجه، وزارت علوم مسئولیت رسمی و حقوقی كرسی زبان ادبیات فارسی را در سایر كشورها برعهده دارد و سایر نهادها حامی و مكمل این جریان هستند.
رئیس اداره گردشگری زبان فارسی وزارت امور خارجه خاطرنشان كرد: همه امور در این خصوص باید با وزارت امورخارجه هماهنگ شود تا امنیت و منافع ملی ما تامین گردد.1398/06/28
12:40:31
5.0 از 5
4955
تگهای خبر: وزارت علوم , وزیر علوم
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ