Go Map نقشه
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

بانك جلبك یك ثروت ملی برای كشور است

بانك جلبك یك ثروت ملی برای كشور است

به گزارش نقشه دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: ایجاد بانك جلبك در كشور، فواید اقتصادی و ارزش افزوده زیادی برای كشور بوجود آورده است. این بانك یك ذخیره و ثروت ملی بشمار می رود.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به اینكه اولین بانك ذخایر ژنتیكی اختصاصی جلبك های ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی، به راه افتاده است، بیان كرد: این بانك تحت عنوان بانك جلبك های ایران فعالیت می كند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه كرد: این بانك در نظر دارد با گردآوری سویه های خالص بومی و غیر بومی جلبك مرجع مناسبی را جهت استفاده پژوهشگران، محققان، كارآفرینان و صنعتگران كشور فراهم آورد و با ایجاد این زیرساخت اساسی جاده‌ لم و عمل را برای مردم هموار كند.
قانعی با اشاره به اینكه بانك ملی جلبك ایران به صورت تخصصی در زمینه جمع آوری، نگهداری و بهره برداری از گونه های مختلف جلبكی شامل گونه های بومی و یا غیر بومی كشور ایران فعالیت دارد، عنوان كرد: بعد از شناسایی و جمع آوری گونه ها، طرح های مختلف تحقیقاتی و توسعه ای در زمینه صنایع غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی، انرژی، محیط زیست و آب و فاضلاب بروی آنها انجام می گیرد.
وی افزود: بعد از تولید محصولات اولیه به تجاری سازی و تحقیقات و توسعه بازار طرح های نهایی پرداخته و با ارتباط با صنعتگران متبحر به تولید صنعتی و انبوه محصولات می پردازیم.

1398/06/26
23:01:31
5.0 از 5
5185
تگهای خبر: بازار , تحقیقات , جاده‌ , صنایع
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ