Go Map نقشه
پژوهشگران انگلیسی:

جنگل نوردی استرس را دور می كند

جنگل نوردی استرس را دور می كند

به گزارش نقشه پژوهشگران انگلیسی به تازگی دریافته اند قدم زدن در جنگل می تواند حسی حتی بهتر از مدیتیشن یا مراقبه را برای افراد به ارمغان بیاورد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران "دانشگاه سری"(University of Surrey) انگلیس در مطالعه اخیرشان حدود ۶۰۰ فرد را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند افرادی كه وقت خویش را به پیاده روی و قدم زدن در جنگل و طبیعت می گذرانند آرامش بیشتری نسبت به افراد دیگری كه مدیتیشن انجام می دهند و یا برای رهایی از استرس از اپلیكیشن های مراقبه استفاده می نمایند، دارند.
ازاین رو پژوهش، افرادی كه در طبیعت صدای پرندگان را می شنوند آرامش بیشتری نسبت به افرادی كه از برنامه های مراقبه برای ریلكس شدن استفاده می نمایند، دارند.
طی این مطالعه پژوهشگران ابتدا از افراد خواستند كه بگویند حالا آرام هستند یا خیر. قبل از آزمایش ۳۰ درصد از افراد اعلام كردند كه آرام هستند. بعد از آن پژوهشگران یك فایل صوتی یك دقیقه ای كه صدای ضبط شده پرندگان بود را برای آنها پخش كردند و بعد از بررسی ها دریافتند حالا ۳۹ درصد از افراد آرامش دارند. ازاین رو پژوهشگران نتیجه گرفتند بودن در طبیعت بسیار بهتر از برنامه های مراقبه عمل می كند و استرس را می كاهد.
دكتر "الینور راتكلیف"(Eleanor Ratcliffe)، مدرس روانشناسی محیط زیست در دانشگاه سری، اظهار داشت: گوش دادن به صداهای طبیعت فرصتی را برای دور بودن از فشارهای روانی روزمره فراهم می آورد. این صداها برای ذهن بسیار جالب هستند و سبب می شوند استرس بودن در شهرهای پرجمعیت و ترافیك از بین برود.
وی ادامه داد: شواهد علمی زیادی وجود دارد كه نشان داده است بودن در طبیعت می تواند برای افراد سلامتی و رفاه به ارمغان آورده و فشارهای روانی را از آنها دور كند.
علاوه بر این مطالعه دیگر پژوهشگران هم پیش تر سفارش كرده بودند كه صداهایی مانند آواز پرندگان، صدای باد و آب هم می تواند تاثیر مثبتی بر روحیه افراد داشته باشد و استرس را كم كند.1398/06/24
20:57:52
5.0 از 5
4379
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ