Go Map نقشه
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد قم:

تعالی اخلاقی در محیط های علمی، اولویت فعالیت های فرهنگی است

تعالی اخلاقی در محیط های علمی، اولویت فعالیت های فرهنگی است

نقشه: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد قم اظهار داشت: تعالی اخلاقی در محیط های علمی و دانشگاهی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه های محتوایی و طرح های مطالعات فرهنگی، صنایع خلاق فرهنگی و تكنولوژی های جدید از اولویت های مهم معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی است.


علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: پیش گیری از لطمه های اجتماعی، تبیین و ترویج گام دوم انقلاب با رویكرد قشر جوان، رونق تولید (آموزش، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی) و تقویت منابع هویت آفرین اسلامی و ایرانی، از اولویت های برنامه ای معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی قم است.
وی افزود: در ادامه اولویت های برنامه ای معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی قم می توان به تعالی اخلاقی در محیط های علمی و دانشگاهی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه های محتوایی و طرح های مطالعات فرهنگی، صنایع خلاق فرهنگی و تكنولوژی های جدید اشاره نمود كه این برنامه ها در چارچوب هایی همچون كارگاه، دوره های آموزشی، همایش، نشست، اردو، مسابقه و جشنواره در طول سال برگزار می گردد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم بیان كرد: لازمه اجرای اولویت ها، تاكید و توجه به عواملی مانند افزایش مشاركت دانشجویان، فراگیر بودن نشاط اجتماعی و افزایش روحیه امید و خودباوری است.
حسینی افزود: افزایش اعتماد به نفس و خودشناسی، افزایش امید و نشاط، كارآفرینی و خلاقیت، اشتغال زایی و مهارت آموزی نیز، از دیگر مواردی است كه برای اجرای اولویت ها باید بر آنها تاكید داشت.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از طریق اندازی مركز هنر و رسانه تا اختتام امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این مركز شامل بخش هایی همچون آفرینش های ادبی و هنری، شبكه های اجتماعی و فضای مجازی و محتوای جذاب فرهنگی است كه موضوعات و چالش های اولویت دار اجتماعی و فرهنگی را به زبان هنر در چارچوب های مختلف هنری تبدیل به محتوای جذاب برای مخاطب می كند.
وی از اجرای طرح دانشجوی ماهر یاد كرد و اظهار داشت: در این طرح دانشجویان تمام رشته های دانشگاهی، كه مهارت های نرم افزاری بخش مهمی از آینده شغلی آنها را رقم می زند، طبق یك برنامه آموزش مدون در هشت ترم مجزا تحت آموزش قرار می گیرند.
حسینی اضافه كرد: كسانی كه در این طرح شركت می كنند با اختلاف زیادی نسبت به سایر فارغ التحصیلان دانشگاهی، به بازار كار و درآمدزایی نزدیك تر خواهندبود؛ برای اینكه علاوه بر یادگیری مهم ترین و كاربردی ترین مهارت های مورد نیاز و درآمدزا، بعد از اختتام هر دوره آموزشی به شركت كنندگان گواهی مربوطه داده می شود، بدین جهت یكی از مهمترین دغدغه های فارغ التحصیلان یعنی نداشتن رزومه در ابتدای فعالیت شغلی نیز مرتفع خواهد شد.
وی افزود: این دوره ها باتوجه به درخواست دانشجویان برای رشته های دیگر قابل تدوین است و دانشجویان می توانند در صورت نیاز درخواست خودرا به دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه قم، دانشگاه حضرت معصومه(س)، پردیس فارابی دانشگاه تهران، دانشگاه جامع علمی كاربردی، دانشگاه علوم پزشكی قم و دانشگاه صنعتی قم اعلام كنند.
حسینی اضافه كرد: همچون رشته های دانشگاهی كه در این طرح پوشش داده خواهندشد می توان به مواردی همچون رشته های مدیریت، حسابداری، تمامی رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه اشاره نمود.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم هدف از اجرای این طرح را مواردی همچون تقویت حوزه مهارت آموزی، اشتغال زایی، مشاوره تخصصی، افزایش امید به تحصیل و تحصیل هوشمندانه در رشته تخصصی دانست.
وی اظهار داشت: دانشجویانی كه در این طرح شركت می كنند، توانمندی هایی همچون مسئولیت اجتماعی، كار گروهی، رهبری، فعالیت های داوطلبانه و انگیزش را در حوزه اجتماعی می آموزند، توانمند سازی دانشجویان در زمینه فراگیری یادگیری تجربی، تفكر انتقادی، توانایی حل مسئله، تصمیم گیری و فرایادگیری نیز از دیگر مسائلی است كه دانشجویان شركت كننده در طرح دانشجو ماهر، در زمینه ذهنی و فكری آموزش می بینند.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم، با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف همچون اولین جشنواره ملی مهدویت توسط این معاونت بیان كرد: این جشنواره در سه محور اصلی مهدی باوری، مهدی یاوری و سبك زندگی مهدوی، در بخش های پژوهشی، ادبی، فرهنگی و هنری در سال قبل انجام شد.
حسینی با اشاره به اینكه بیشتر از 1 هزار و 150 نفر در اولین جشنواره ملی مهدویت شركت كردند، عنوان كرد: با عنایت به فقدان آثار هنری در زمینه مهدویت، یكی از اهداف برگزاری این جشنواره برجسته كردن بخش هنری، رسانه و فضای مجازی در این زمینه است.

منبع:

1398/06/19
23:29:15
5.0 از 5
4616
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ