Go Map نقشه
در آمریكا؛

فاز سوم آزمون بالینی نانوواكسن ضدآنفولانزا اجرایی می شود

فاز سوم آزمون بالینی نانوواكسن ضدآنفولانزا اجرایی می شود

نقشه: یك شركت دارویی كه در حال ساخت واكسن ضد آنفولانزای فصلی است برای فاز سوم آزمون بالینی آن با سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) به توافق رسید.



به گزارش نقشه به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت نواواكس كه در حال ساخت نانوواكسن ضدآنفولانزای فصلی است، برای شروع فاز سوم آزمون بالینی با سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) به توافق رسیده است. این برنامه پاییز سال جاری صورت خواهد گرفت.
نواواكس (Novavax) یكی از شركت های حوزه نانوزیست فناوری بوده كه در حال توسعه نسل جدیدی از واكسن ها برای بیماری های عفونی است. این شركت اعلام نمود كه سوالات بخش پایانی فاز دوم آزمون بالینی نانوداروی خودرا از طرف سازمان غذا و دارو دریافت كرد. این شركت برای فاز سوم آزمون بالینی برای واكسن ضدآنفولانزای فصلی با سازمان غذا و دارو به توافق رسیده است. این واكسن برای افراد بالای ۶۵ سال طراحی و ساخته شده است.
نواواكس می خواهد فاز سوم آزمون بالینی NanoFlu را در پاییز ۲۰۱۹ آغاز كند. نتایج این آزمون برای پشتیبانی از برنامه مجوز زیستی (BLA) و لیسانس این واكسن مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه به نواواكس امكان می دهد تا یك آزمون بالینی ایمنی سنجی را راه اندازی كند.
NanoFlu یك واكسن نانویی حاوی نانوذرات پروتئین هماگلوتینین است كه توسط شركت نواواكس تولید شده است. این شركت از نوعی اسیدآمینه برای ساخت واكسن استفاه می كند كه این فرمولاسیون به صورت پتنتی به ثبت رسیده است.
نتایج فاز دوم آزمون بالینی این واكسن نانویی در بهار ۲۰۱۹ ارائه شد كه نتایج مثبتی بود. این داده ها نشان داده است كه NanoFlu دارای پتانسیل بالایی برای تحریك سیستم ایمنی بدن ضد آنفولانزا است و می تواند عملكرد بهتری نسبت به واكسن های موجود در بازار داشته باشد. داده های بیشتر نشان داده است كه NanoFlu هم استرین های آنفولانزای رایج و هم استرین های تغییریافته را هدف قرار می دهد.
استنی سی ارك از مدیران شركت نواواكس می گوید: با عنایت به تاثیر ۱۲ درصدی واكسن های آنفولانزا روی افراد كهنسال، نیاز مبرم برای تولید واكسن هایی با اثربخشی بیشتر روی این افراد وجود دارد. ما متعهد هستیم به سرعت نشان دهیم كه رویكرد نانوذرات نوتركیبی كه ما ارائه كردیم می تواند فضای خالی موجود میان واكسن های رایج و بیماری آنفولانزا را پر كند. هم اكنون واكسن های رایج نمی توانند تمامی استرین های آنفولانزا را پوشش داده و در نتیجه میلیون ها نفر را در مقابل این بیماری لطمه پذیر نگه می دارد.


منبع:

1398/06/05
13:35:49
5.0 از 5
4844
تگهای خبر: بازار , طراحی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ