Go Map نقشه

ساخت كوچك ترین دستگاه شمارش گر خون

ساخت كوچك ترین دستگاه شمارش گر خون

نقشه: یك شركت خارجی اعلام نمود كوچك ترین و سریع ترین دستگاه شمارش گر سلول های خون را ساخته است.به گزارش نقشه به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، اسنلیكس (Essenlix) یكی از شركت های پیشرو در حوزه كاربرد فناوری نانو، یادگیری ماشینی و زیست شناسی پیشرفته در بخش تست های سلامتی است. این شركت اعلام نمود كه موفق به ساخت كوچك ترین، ارزان ترین و ساده ترین ابزار شمارش گر خون به نام iMOST-CBC شده است.
iMOST یك پلتفورم شمارش گر همراه می باشد كه در آن از نوآوری منحصربه فردی استفاده شده و با آن می توان به سرعت و سادگی و دقت بالا در هر جایی آزمایش شمارش خون را انجام داد. این دستگاه در مدت ۶۰ ثانیه می تواند داده ها را به دست آورده و به پزشك ارسال نماید. این پلتفورم قابل استفاده برای انواع مختلف زیست شناساگرها در سیالات مختلف بدن است. نخستین كاربرد iMOST در شمارش سلول های خون است جایی كه تعداد سلول ها در فرد سالم و بیمار متفاوت می باشد و می توان از آن برای تشخیص بیماری استفاده نمود.
iMOST-CBC در ابعاد یك تمبر پستی بوده و ابزار خوانش آن نیز در اندازه های یك قوطی كبریت است. از تلفن همراه هوشمند بعنوان سخت افزار استفاده می شود كه نرم افزار ویژه ای نیز در آن نصب شده است. دستگاه iMOST-CBC حدودا صد برابر كوچك تر از كوچك ترین دستگاه شمارش گر سلول های خون است و هزار تا ده هزار برابر كوچك تر از یك دستگاه شمارش گر رومیزی خون است.
برای استفاده از این فنآوری تنها لازم است كه یك سوراخ كوچك روی پوست به وجود آمده تا یك قطره خون بیرون بیاید. این قطره خون بطور مستقیم روی كارتی گذاشته شده و آنرا درون دستگاه خوانش قرار می دهند. دستگاه خوانش به تلفن هوشمند متصل است و برنامه روی تلفن اجرا می شود. در مدت یك دقیقه بسته به پارامترهای تست، نتیجه آماده و برای پزشك ارسال می شود.
مزیت های این فناوری، یعنی كوچكی، سرعت بالا، سهولت كاربرد و ارزان بودن، در نتیجه استفاده از فناوری نانو، یادگیری ماشینی و زیست فناوری پیشرفته است. این همگرایی باعث شده تا ابعاد دستگاه كوچك و ساده شده اما نتایج همچنان دقیق ارائه می شود.


منبع:

1398/06/03
19:49:11
5.0 از 5
5269
تگهای خبر: تلفن همراه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ