Go Map نقشه
رییس دانشگاه امیركبیر در افتتاحیه اولین جشنواره دانش آموزی امیركبیر:

كم شدن گرایش به ریاضی لطمه بزرگی به كشور وارد می نماید

كم شدن گرایش به ریاضی لطمه بزرگی به كشور وارد می نماید

به گزارش نقشه رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: كم شدن گرایش به ریاضی لطمه بزرگی به كشور است، البته ما در دانشگاه امیركبیر از این بابت مشكلی نخواهیم داشت؛ چون این دانشگاه همیشه متقاضی زیادی دارد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا احمد معتمدی در افتتاحیه نخستین جشنواره دانش آموزی امیركبیر كه بامداد امروز سه شنبه در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم كه اولیا تا این میزان به آینده تحصیلی فرزندان خود اهمیت می دهند. دانش یكی از زیر بناهای كشور است كه فرهنگ غنی ایرانی به كسب آن اهمیت می دهد.

ایشان در ادامه به بیان تاریخچه ای از تاسیس دانشگاه در ایران پرداخت و اضافه كرد: ایران از ۱۸۰۰ سال پیش كه دانشگاه جندی شاپور در آن تاسیس شد، تا حالا همواره دارای دانشگاه بوده است. نخستین دانشگاه به سبك جدید را امیركبیر در ایران ایجاد كرد. برخی فكر می كنند دارالفنون مدرسه بود، در حالیكه دارالفنون یك دانشگاه بود. مرحوم امیركبیر در مسافرت خود به سن پطرزبورگ با عنایت به اسم پلی تكنیك سن پطرزبورگ پلی تكنیك یا همان دارالفنون را در ایران تاسیس كرد.

رئیس دانشگاه امیركبیر اضافه كرد: دانشگاه امیركبیر بیشترین جمعیت، تعداد رشته ها و گرایش ها را در بین دانشگاه های صنعتی كشور دارد. كم شدن گرایش به رشته ریاضی لطمه بزرگی به كشور است، البته ما در دانشگاه امیركبیر از این بابت مشكلی نخواهیم داشت؛ چون كه این دانشگاه همیشه متقاضی زیادی دارد. بعید است كه در كاهش گرایش به ریاضی بحث اشتغال مطرح باشد، چونكه هنوز شانس اشتغال با رشته های ریاضی بیشتر از تجربی است.

معتمدی با بیان این كه دانشگاه امیركبیر تلاش دارد ارتباط خویش را با بخش آموزشی كشور بیشتر كند، اظهار داشت: ما در دانشگاه امیركبیر دو برنامه راهبردی داریم كه یكی از آنها این است كه تا سال ۱۴۰۴ جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان باشیم. حالا در چهار رتبه بندی معتبر جهان حضور داریم كه در یكی از آنها رتبه ۳۰۰ تا ۴۰۰ و در دیگری هم رتبه ۴۰۰ تا ۵۰۰ را داریم. دانشگاه صنعتی امیركبیر، در سه رتبه بندی دانشگاه های صنعتی كشور هم مقام اول را در بین پنج دانشگاه صنعتی برتر دارد.

رئیس دانشگاه امیركبیر با اشاره به این كه یكی از اهداف دانشگاه صنعتی امیركبیر تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم است، تصریح كرد: دانشگاه های نسل سوم در چرخه اقتصادی كشور نقش مهمی دارند. در همین راستا، در پنج سال قبل تعداد واحدهای مستقر در مركز نوآوری و فناوری دانشگاه از ۱۵ واحد به ۱۵۰ رسیده است. امیدواریم تعداد واحدهای مستقر در مركز نوآوری و فناوری در سال آینده دو برابر شود.

او در آخر با بیان این كه افزایش ارتباط با صنعت و مهارت افزایی هم از برنامه های این دانشگاه است، اظهار داشت: شاید همه نتوانند نوآور باشند، اما باید به قدری مهارت داشته باشند كه به راحتی جذب بازار كار شوند و گوشه ای از اقتصاد كشور را بر عهده بگیرند. در پیشبرد برنامه های خود تلاش كردیم از تجربه های داخلی و خارجی بهره بگیریم.
1398/05/22
13:43:34
5.0 از 5
4945
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ