Go Map نقشه

كاربرد نانوكفپوشهای بتنی در محوطه بندرگاهی جنوب و فرودگاه

كاربرد نانوكفپوشهای بتنی در محوطه بندرگاهی جنوب و فرودگاه

نقشه: بخشی از محوطه بندرگاهی در جنوب و ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد از كفپوش های بتنی نانویی با دوام بالا پوشیده شده است.به گزارش نقشه به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت دانش بنیان ایرانی فعال در عرصه تولید كفپوش های بتنی موفق شده محصول خویش را در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی (بندر چابهار) قرار دهد. همینطور از این كف پوش ها در محوطه ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد هم استفاده شده است.
در این محصول از نانوذرات سیلیس برای افزایش دوام استفاده شده است. این شركت ۷۵۵-INSO۲ و ۲۰۱۸۵ را برای كفپوش های بتنی دریافت كرده است. از خواص مهم این كف پوش های بتنی می توان به كاهش جذب آب در آنها اشاره نمود.
این شركت در حال بهینه سازی فرمولاسیون و تولید رفتار خودتمیزشوندگی در كف پوش ها است. از نظر قیمت، این كف پوش ها ۶۰ تا ۷۰ درصد ارزان تر از كف پوش های خارجی هستند، در حالیكه كیفیتی برابر با نمونه های خارجی دارند.
در حال حاضر نمونه های خارجی از كشورهایی نظیر ایتالیا و امارات وارد می شوند. یكی از اشكالات واردات كف پوش با مقاومت بالا از خارج، هزینه حمل و نقل آن است كه به علت سنگین بودن كف پوش ها اتفاق می افتد.
كف پوش هایی كه در خیابان به كار می روند، از نظر مقاومت در برابر فشار، تفاوت بارزی با كف پوش های فرودگاهی و بندرگاهی دارند، چون كه در كف پوش های خیابان فشار وارده كمتر از كف پوش های بندرگاهی و فرودگاهی است.
در بنادر و فرودگاه ها به علت استفاده از خودروهای باركش و جرثقیل ها، میزان فشار بر هر سانتی متر مربع بسیار بیشتر از كوچه ها و خیابان های شهری است. از این رو الزامات استاندارد برای این كف پوش ها متفاوت با كف پوش های دیگر است.


1397/07/28
22:06:09
5.0 از 5
4648
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ