Go Map نقشه

انعقاد تفاهم نامه همكاری بین استانداری فارس و جهاددانشگاهی

انعقاد تفاهم نامه همكاری بین استانداری فارس و جهاددانشگاهی

نقشه: استاندار فارس ضمن اعلام آمادگی مدیریت ارشد استان برای همكاری با مجموعه جهاددانشگاهی فارس و كشور، خواهان تشكیل كمیته ای اجرایی برای پیگیری تفاهم نامه منعقد شده بین این دو نهاد شد و اظهار داشت: امید است با تشكیل این كمیته شاهد اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه منعقد شده باشیم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، عنایت الله رحیمی بامداد پنج شنبه دوم خرداد در آئین انعقاد تفاهم نامه همكاری با جهاد دانشگاهی كشور كه با حضور ریاست این نهاد در محل استانداری فارس انجام شد با اشاره به ظرفیت های موجود و قابل استفاده استان، اشاره كرد كه جهاد دانشگاهی می تواند عملیاتی ترین و زود بازده ترین آنها را در كوتاه مدت ببینید و برنامه هایی را نیز برای میان مدت و بلندمدت طراحی كند.
وی بر تمركز بر حوزه كشاورزی بعنوان برنامه ای كوتاه مدت كه پاسخ مثبتی دارد هم اشاره و عنوان كرد: نیاز امروز ما ایجاد اشتغال با استفاده از توانمندی های سرزمینی است كه فعالیت های جهاد دانشگاهی در این عرصه می تواند پاسخگو باشد.
استاندار فارس خواهان نمایش طرح نهایی و عملیاتی جهاد دانشگاهی در حوزه گل محمدی و گیاهان دارویی معطر شد و اضافه كرد: در این طرح باید انتظار طرفین مشخص شود تا در یك برنامه زمانبندی شده معین، كار را پیش ببریم.
رحیمی همین طور در قسمتی از سخنانش به توانمندی های فارس در زمینه پزشكی بعنوان استانی مطرح در كشور و دنیا اشاره و با اشاره به اینكه فارس رتبه اول پیوند كبد دنیا در سال ۹۷ را به خود اختصاص داد، اظهار داشت: با توجه قابلیت های جهاد دانشگاهی در زمینه های ناباروری، سرطان، سلول درمانی، زخم و …فارس نیز می تواند در این بخش ها، پشتیبان حوزه درمانی جنوب كشور با همكاری این دو مجموعه باشد.
او همینطور با اشاره به اینكه فارس در حوزه های فنی و مهندسی، فعالیت های گسترده ای از نفت و گاز و پتروشیمی را بر عهده دارد كه در زمینه علمی و عملیاتی اثر گذار است، به ظرفیت های استان فارس در صنایع معدنی اشاره و با اشاره به اینكه فارس استان دوم این حوزه در سنگ های تزئینی و استان اول خاك نسوز كشور شمرده می شود، عنوان كرد: اخیراً در تفاهم نامه ای كه با ایمیدرو به امضا رسیده مقرر شده فارس در نمایش راهكارهای معاون كشف شده و غنی سازی آنها همكاری كند كه بطور قطع در این زمینه به دانش فنی نیازمندیم.
استاندار فارس افزود: در حوزه گردشگری نیز بیشتر از ۵ اثر ثبت جهانی و سه هزار اثر ثبت شده ملی داریم كه اخیراً دو محور ساسانی و هخامنشی نیز به ثبت رسید.
رحیمی با تاكید بر این نكته كه اشتغال و كارآفرینی را به شكل ویژه هم دنبال خواهیم كرد و هم در صورت وجود برنامه عملیاتی در این عرصه استقبال می شود، اظهار داشت: با همكاری معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری در آینده ای نزدیك كارخانه نوآوری و پارك دیجیتال فارس راه اندازی خواهد شد.
وی خواهان نمایش طرح در زمینه های مهندسی و علوم پایه كاربردی به جهت تربیت هر دانشجو یك شاغل و كارآفرین شد و اظهار نمود كه در اشتغال خانگی نیز جا برای كار در استان فارس بسیار زیاد است. كمیته امداد، بهزیستی و مجموعه كارگروه اشتغال استان در این زمینه می توانند به شرط داشتن برنامه عملیاتی، خدمات خوبی را ارائه نمایند.
استاندار فارس همین طور با تشریح اجمالی قابلیت های این استان در بحث گیاهان دارویی در دو بخش كشت و جمع آوری از گذشته های دور تاكنون، اظهار داشت: انواع گل های وحشی و پرورشی در باغ های استان موجود است كه امكان كشت مشخص آنها وجود دارد.
به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در امتداد برنامه توسعه استان فارس و نظر به ظرفیت های مدیریتی علمی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی موجود و لزوم سرعت بخشیدن به توسعه علمی فرهنگی و دانش بنیان استان در امتداد سند چشم انداز و به منظور بهره گیری از ظرفیت های مدیریت جهادی و تجارب علمی پژوهشی آموزشی فرهنگی جهاد دانشگاهی خصوصاً در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان، تفاهم نامه همكاری بین استانداری فارس و جهاد دانشگاهی منعقد شد.
هدف این تفاهم نامه همكاری متقابل به منظور تسهیل در روند توسعه استان و بسترسازی مناسب برای تجاری سازی فناوری توسعه كارآفرینی و اشتغال زایی و راهكارهای اجرایی آن با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های پژوهشی اجرایی آموزشی تحقیقاتی و فناوری جهاد دانشگاهی است.
راه اندازی مركز خدمات تخصصی تولید و تكثیر گیاهان دارویی و تولید فراورده های دارویی گیاهان معطر با همكاری و مشاركت پژوهشكده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، راه اندازی كلینیك های خدمات نوین تخصصی پزشكی مورد نیاز استان خصوصاً در زمینه های ناباروری ترمیم زخم و سرطان با مشاركت و همكاری پژوهشگاه های رویان ابن سینا و پژوهشكده معتمد و راه اندازی پژوهشكده سلامت خانواده در امتداد حل مشكلات و معضلات خانواده و لطمه های اجتماعی از زمینه های همكاری مشترك در این تفاهم نامه ذكر شده است.

منبع:

1398/03/02
20:09:45
5.0 از 5
4642
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ