Go Map نقشه

موسسه رازی به پیشرفته ترین دستگاه ارزیابی واكسن دنیا مجهز شد

موسسه رازی به پیشرفته ترین دستگاه ارزیابی واكسن دنیا مجهز شد

به گزارش نقشه پیشرفته ترین دستگاه بررسی پاسخ های ایمنی سلولی واكسن و فرآورده های بیولوژیك دنیا، در مؤسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی نصب و افتتاح شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، سیدرضا بنی هاشمی، مدیر بیوتكنولوژی و آزمایشگاه مركزی مؤسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی با بیان خبر نصب و راه اندازی دستگاه فلوسایتومتری در این مؤسسه اظهار داشت: این دستگاه پیشرفته ترین دستگاه فلوسایتومتری نوع خود در جهان است و به صورت عمده در فعالیت های تحقیقاتی به منظور بررسی پاسخ های ایمنی سلولی واكسن و فرآورده های بیولوژیك با دقت بالا، مورد استفاده قرار می گیرد.
وی قابلیت استفاده در علوم میكروبیولوژی و علوم سلولی را از كاربردهای آن برشمرد و اضافه كرد: این دستگاه بخصوص در علوم سلولی برای شناسایی سلول ها و بررسی شاخص ایمنی سلولی كاربرد اساسی دارد و در تمام فعالیت های تولیدی، تحقیقاتی و كنترل كیفی مؤسسه می توان آنرا به كار برد.
دكتر بنی هاشمی افزود: حجم كوچك، طراحی پیشرفته و قدرت بررسی بسیار دقیق از دیگر خصوصیت های این دستگاه است. ضمن اینكه ضریب خطای این دستگاه نزدیك به صفر است.
رئیس بخش ایمونولوژی مؤسسه رازی، همینطور از توانایی اندازه گیری ۱۲ شاخص (۱۲ رنگ) توسط دستگاه فلوسایتومتری خریداری شده اطلاع داد و با اشاره به اینكه هشت شاخص این دستگاه دارای گواهینامه سازمان جهانی غذا و داروی آمریكا است، تصریح كرد: پاسخ های دریافتی از بررسی ایمنی سلولی واكسن و فرآورده های بیولوژیك با این دستگاه، مورد قبول تمام سازمان های جهانی است.
وی با اشاره به اینكه ساخت نوع پیشرفته این دستگاه از سال ۲۰۱۷ در دنیا شروع شده و الان نمونه های محدودی در دنیا وجود دارد، خاطرنشان كرد: این دستگاه پیشرفته ترین مدل در نوع خود است كه تا كنون در مراكز پژوهشی و آموزشی كشور نصب شده و با راه اندازی آن، مؤسسه رازی می تواند جایگاه خاصی در ارزیابی واكسن ها در ایران و منطقه داشته باشد.
مدیر بیوتكنولوژی و آزمایشگاه مركزی مؤسسه رازی، با اشاره به امكان استفاده تمام محققان كشور از این دستگاه افزود: با كامل شدن سامانه آزمایشگاه های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، تمام محققان داخل و خارج مؤسسه می توانند از آن استفاده كنند.
دكتر بنی هاشمی اضافه كرد: تا تكمیل این سامانه، محققان داخل مؤسسه رازی می توانند با هماهنگی اولیه، در ایام سه شنبه آزمایش های مربوطه خویش را با این دستگاه انجام دهند.
رئیس بخش ایمونولوژی مؤسسه رازی همینطور با قدردانی از حمایت و همكاری رئیس و مسئولان مؤسسه رازی برای تهیه این دستگاه تصریح كرد: به منظور حفظ و عرضه خدمات پیوسته، تمام محلول های مصرفی این دستگاه برای حدود سه سال آتی خریداری شده است.
1398/02/23
15:55:39
5.0 از 5
4554
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ