Go Map نقشه
رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك:

استقرار ۳۰ شرکت دانش بنیان در پردیس پژوهشگاه ژنتیک در دولت سیزدهم

استقرار ۳۰ شرکت دانش بنیان در پردیس پژوهشگاه ژنتیک در دولت سیزدهم

به گزارش نقشه، رئیس پژوهشگاه ژنتیک اظهار داشت: با همت دولت مردمی شهید رئیسی پروژه ای ساختمانی که 27 سال در پژوهشگاه متوقف شده بود در عرض 17 ماه به بهره برداری رسید و 30 شرکت دانش بنیان در آن مستقر شدند.به گزارش نقشه به نقل از مهر، دکتر جواد محمدی، در مراسم بزرگداشت اربعین شهدای خدمت که با حضور برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید، ضمن تسلیت به مناسبت اربعین شهادت رییس جمهور شهید و شهدای خدمت اظهار داشت: پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مولود انقلاب اسلامی است، این پژوهشگاه از ۳۳ سال پیش تاسیس شد و کارهای علمی بزرگی در آن صورت گرفت اما در زمان ریاست جمهوری شهید بزرگوار دکتر رئیسی باتوجه به حمایت و تاکیدی که در علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی برای جوانان نخبه داشتند، در مدت کوتاه دو ساله پیشرفت شگرف و فوق العاده ای را در این پژوهشگاه شاهد بودیم.
وی اشاره کرد: در زمانی که ذکر شد با همت دولت مردمی شهید رئیسی پروژه ای ساختمانی که ۲۷ سال متوقف شده بود در عرض ۱۷ ماه ساخته و به بهره برداری رسید و ۳۰شرکت دانش بنیان در آن مستقر شد و زمینه اشتغال ۶۰۰ جوان نخبه بصورت مستقیم در پردیس این پژوهشگاه برقرار شد.
در ادامه، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم ضمن تاکید بر اهمیت دادن دولت مردمی شهید رئیسی به پیشرفت در علم و فناوری و زبان دیپلماسی علمی برای ارتباط با کشورهای جهان و حضور قدرتمند عرصه علم و تکنولوژِی، پیشرفت در اشتغال نخبگان را در مدت کوتاه دولت مردمی ایشان بی سابقه دانست.
سپس، حجت الاسلام احمد صالحی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری درباب عملکرد رییس جمهور شهید و خاطرات با ایشان اظهارداشت: شهید دکتر رئیسی در راه خدمت به ایران اسلامی دعوت حق را لبیک گفت.
وی اضافه کرد: خاصیت های اخلاقی این شهید بزرگوار را بطور قطع در رسانه ملی و یا از زبان نزدیکان وی شنیده اید، این شهید بزرگوار بسیار مردم دار و اخلاق مدار بود.
وی افزود: شهید رئیسی با این خاصیت ها از حواشی دور بود و به اصل خدمت می پرداخت و همیشه تاکید می کرد برای استراحت در دوران بازنشستگی وقت بسیار است، به شکلی که غبطه روزهای خدمت به مردم را خواهیم خورد.
حجت الاسلام صالحی در آخر اضافه کرد: مقابله شهید رئیسی با دشمنان بیت المال خواب را از چشمان خیلی از دزدان بیت المال گرفته بود، دنیا برای شهید رئیسی بی ارزش بود، ایشان در دوره های ریاست جمهوری، ریاست قوه قضاییه و در دوره تولیت آستان قدس رضوی فاقد منزل مسکونی و مستاجر بود. از محل تولیت آستان یک ریال از حق تولیت آستان نمی گرفت. اسطوره اخلاق بود، در مورد کسانی که با وی مشکل داشتند بدگویی و غیبت بر زبان نمی آورد، این شهید بزرگوار بسیار صادق و راستگو بود.

1403/04/10
10:11:32
5.0 از 5
145
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ