Go Map نقشه
با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی صورت می گیرد

گسترش همكاری موسسه آموزش عالی علوم شناختی با دانشگاه های معتبر بین المللی

گسترش همكاری موسسه آموزش عالی علوم شناختی با دانشگاه های معتبر بین المللی

به گزارش نقشه رئیس موسسه آموزش عالی علوم شناختی اظهار داشت: به منظور توسعه و گسترش فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی، همكاری میان این مركز آموزشی با دانشگاه های معتبر بین المللی هرچه بیشتر تقویت و توسعه پیدا می كند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا مرادی با بیان این مطلب اظهار نمود: درهمین راستا تلاش می شود تا رساله های دوره دكتری دانشجویان موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همكاری مراكز علمی تحقیقاتی بین المللی تدوین شود كه این امر زمینه ساز برقراری ارتباط مثبت و موثر با دانشگاه های معتبر خارجی و هم انجام فعالیت های مشترك تحقیقاتی برای ارتقای فعالیت های پژوهشی در زمینه علوم شناختی در داخل كشور است.
وی خاطرنشان كرد: چاپ مقالات و رساله های دانشجویان دوره های ارشد و رساله های دكتری این مركز علمی در نشریات و مجلات معتبر خارجی، تلاشی برای اثبات توانمندی های علمی و رشد روز افزون دانش در بین نخبگان و دانش پژوهان ایرانی در نزد محافل علمی بین المللی است.
رئیس موسسه آموزش عالی علوم شناختی اظهار داشت: با حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و به منظور ارتقا و گسترش حوزه های علوم شناختی، دو رشته جدید تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد "علوم شناختی- طراحی و خلاقیت" و "علوم شناختی- رسانه" از سال آینده تحصیلی در این مركز آموزشی دایر و فعالیت این رشته ها با پذیرش دانشجو شروع می شود.
وی ادامه داد: خلاقیت یكی از محورهای اصلی درمباحث روانشناسی بخصوص روانشناسی شناختی است كه بر مبنای توانایی های ذهنی و شناختی برای دستیابی به اندیشه های بدیع و نوآوری ها مطرح می شود. بدیهی است توجه به ابعاد این پس از توانایی های بشر مبحث این رشته است.
دكتر مرادی در ارتباط با رشته علوم شناختی و رسانه، خاطرنشان كرد: مخاطب شناسی و توجه به محتوای مطالب تولیدی برای انتشار در رسانه ها جهت تاثیرگذاری بر ذهن هم از موضوعات مهم در حوزه دانش علوم شناختی بشمار می رود. توجه به این مهم می تواند در جذب مخاطبان و هم تولید علمی محصولات رسانه ای بسیار موثر باشد.
رئیس موسسه آموزش عالی علوم شناختی تصریح كرد: با عنایت به اهمیت خلاقیت و نوآوری در فعالیت های مختلف علمی و ذهنی و هم تولید محصولات رسانه ای، در سال تحصیلی آینده فعالیت آموزشی این دو رشته با پذیرش ۱۰ تا ۱۵ دانشجو در هریك از این رشته ها در این موسسه شروع می شود.
دكتر مرادی با اشاره به اینكه در نتیجه تلاش های انجام شده، جایگاه پژوهشكده علوم شناختی به موسسه آموزش عالی علوم شناختی ارتقاء یافته است، اظهار داشت: خوشبختانه این مركز آموزش عالی از این پس می تواند با هویت مستقل به پذیرش دانشجو اقدام نماید.
وی با اشاره به اینكه موسسه آموزش عالی علوم شناختی درحال حاضر در مقاطع ارشد و دكتری در حال فعالیت آموزشی است، اظهار داشت: تابحال بیشتر از یكصد دانشجو در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری از این موسسه فارغ التحصیل شدند و هم اینك افزون بر ۱۸۰ دانشجو هم در مقطع كارشناسی ارشد در رشته های مختلف علوم شناختی مانند "روانشناسی شناختی"، "توانبخشی شناختی، " "ذهن، مغز و تربیت" و در مقطع دكتری در رشته های "علوم اعصاب شناختی"، "مدل سازی شناختی"، "زبان شناسی شناختی"، "روان شناسی شناختی"، "شناخت اجتماعی" و "فلسفه ذهن" در این مركز آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
رئیس موسسه آموزش عالی علوم شناختی با اشاره به اینكه چندین طرح تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی در این موسسه آموزشی با موفقیت به انجام رسیده است، اظهار داشت: اجرای طرح هنجاریابی آزمون حافظه برای كل افراد جامعه در سطح كشور و استاندارد كردن برنامه های ویژه آموزش و پرورش شناختی برای كمك به برنامه های آموزشی در وزارت آموزش و پرورش و هم تعلیم و تربیت همچون فعالیت های تحقیقاتی این مركز است.
بر مبنای اعلام ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دكتر مرادی تصریح كرد: برگزاری همایش های علمی با حضور اساتید داخلی و خارجی در جهت بازتوانی شناختی و ترویج و ارتقای علوم شناختی از دیگر سیاست های علمی موسسه آموزش عالی علوم شناختی است و برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و تبادل آخرین اطلاعات و یافته های علمی و آشنایی بیشتر متخصصان، یك كنفرانس بین المللی علوم شناختی هم با حضور محققان، صاحبنظران و دست اندركاران داخلی و بین المللی در آینده در ایران برگزار می شود.1398/02/15
19:40:55
5.0 از 5
4581
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ