Go Map نقشه
توسط یك شركت دانش بنیان محقق شد

دستیابی به دانش فنی تولید مهاربندهای كمانش ناپذیر در صنعت ساختمان

دستیابی به دانش فنی تولید مهاربندهای كمانش ناپذیر در صنعت ساختمان

نقشه: یك شركت دانش بنیان ایرانی با دستیابی به دانش فنی تولید مهاربندهای كمانش ناپذیر (BRB) در صنعت ساختمان، به جمع سه شركت ژاپنی و آمریكایی در ساخت مهاربند كمانش ناپذیر پیوست.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، یكی از شركت های مركز رشد فناوری جامع پارك علم و فناوری خراسان به فناوری طراحی و ساخت مهاربندهای كمانش ناپذیر (BRB) در صنعت ساختمان دست یافته است و این فناوری را با موفقیت در ساختمان های مسكونی به اجرا گذاشته است.
عطار، مدیرعامل این شركت دانش بنیان در بازدید جمعی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی از محل كارخانه این شركت در ارتباط با سابقه استفاده از مهاربندهای كمانش ناپذیر در صنعت ساختمان اظهار داشت: مهاربندهای كمانش ناپذیر نخستین بار توسط ژاپنی ها پس از زلزله بندر كوبه ژاپن در سال 1995 ابداع شدند و هم اكنون توسط سه شركت ژاپنی و آمریكایی در سطح جهان طراحی شده و در پروژه های ساختمانی به اجرا گذاشته می شوند.
وی ادامه داد: شركت ما تنها شركت در كشور است كه تاییدیه های لازم را برای تولید این مهاربندها از مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی دریافت كرده است.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان تصریح كرد: مهاربندهای كمانش ناپذیر در فشار دچار كمانش نمی شوند و برخلاف سیستم مهاربندهای همگرا، قابلیت تحمل توامان كشش و فشار را دارا هستند.
عطار، كاركرد این مهاربندها را از لحاظ فنی در مقابل نیروی زلزله بسیار قابل قبول دانست و بهترین عملكرد آنرا برای سازه های میان مرتبه و بلندمرتبه عنوان نمود.
وی، صرفه جویی در فونداسیون با عنایت به كاهش مصرف میلگرد، ایمنی بالا، قابلیت استفاده از انواع اتصال، قابلیت تعویض در زلزله های بزرگ و شكل پذیری بالا را بعنوان خصوصیت های بارز مهاربندهای كمانش ناپذیر ذكر كرد و اظهار داشت: ما برای هر پروژه باید این مهاربندها را به صورت مجزا طراحی و تولید نماییم.
دباغیان، رییس هیات مدیره این شركت دانش بنیان هم همچون پروژه های اجرا شده توسط این شركت را مدرسه ای دوطبقه با مساحت 1300 متر مربع با شانزده قطعه مهاربند BRB و چند پروژه مسكونی در خیابان های مسلم، میعاد و امام خمینی مشهد عنوان نمود و همینطور از اجرای پروژه مدرسه ای در آشخانه خراسان شمالی در آینده نزدیك اطلاع داد.
1397/07/23
15:57:37
5.0 از 5
5320
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ